A Dropbox, a Google Drive, a SkyDrive vagy a Box.com a gyorsabb és megbízhatóbb megoldás? Túlságosan egyikkel sem nyúlhatunk mellé, bár az európaiak mindenhol hendikeppel indulnak.
A Pingdom blog 30 napig végzett méréseket a négy legismertebb felhőalapú tárhelyszolgáltatáson, hogy megpróbáljon képet festeni azok megbízhatóságáról és teljesítményéről. Mivel a fájlok hosztolását tartották a legfontosabb szempontnak, az egyes weboldalak működésére nem voltak kíváncsiak: egy publikusan elérhető, apró képfájlt pakoltak fel mindenhova, majd megnézték, hogyan érik el azt a világszerte a felhasználók.

Kiegyenlített mezőny  A Pingdom szerint az összes szolgáltatás megbízhatónak számít, hiszen a leggyengébben muzsikáló SkyDrive is bőven a tűréshatáron belül van a maga 30 másodperces átlagos napi leállásával. Két tizedesjegyre való kerekítéssel két szolgáltató nyújtott 100 százalékos, kettő pedig 99,97 százalékos rendelkezésre állást, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy mindegyik kifogástalanul működik.

A teljesítmény tekintetében már differenciáltabb a mezőny: a Box.com és a Google Drive nagyjából kétszer gyorsabbnak bizonyult vetélytársainál. A mérések eredményénél valószínűleg azt is érdemes figyelembe venni, hogy letöltéskor a Dropbox kivételével mindenhonnan kapunk egy kis méretű wrapper fájlt is, ami értelemszerűen megnöveli a csomag méretét.

A mi szempontunkból azonban legalább ennyire érdekes, hogy mind a négy tárhely mérhetőbben lassabb forgalmat biztosított az európai felhasználóknak, mint amekkora a szolgáltatások átlagos sebessége. Akinek ez a tárhely megválasztásakor fontos szempont, az mindenképpen vegye figyelembe, hogy földrajzilag a Google Drive nyújtotta a leginkább kiegyensúlyozott teljesítményt.


 

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.