A Dropbox, a Google Drive, a SkyDrive vagy a Box.com a gyorsabb és megbízhatóbb megoldás? Túlságosan egyikkel sem nyúlhatunk mellé, bár az európaiak mindenhol hendikeppel indulnak.
A Pingdom blog 30 napig végzett méréseket a négy legismertebb felhőalapú tárhelyszolgáltatáson, hogy megpróbáljon képet festeni azok megbízhatóságáról és teljesítményéről. Mivel a fájlok hosztolását tartották a legfontosabb szempontnak, az egyes weboldalak működésére nem voltak kíváncsiak: egy publikusan elérhető, apró képfájlt pakoltak fel mindenhova, majd megnézték, hogyan érik el azt a világszerte a felhasználók.

Kiegyenlített mezőny  A Pingdom szerint az összes szolgáltatás megbízhatónak számít, hiszen a leggyengébben muzsikáló SkyDrive is bőven a tűréshatáron belül van a maga 30 másodperces átlagos napi leállásával. Két tizedesjegyre való kerekítéssel két szolgáltató nyújtott 100 százalékos, kettő pedig 99,97 százalékos rendelkezésre állást, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy mindegyik kifogástalanul működik.

A teljesítmény tekintetében már differenciáltabb a mezőny: a Box.com és a Google Drive nagyjából kétszer gyorsabbnak bizonyult vetélytársainál. A mérések eredményénél valószínűleg azt is érdemes figyelembe venni, hogy letöltéskor a Dropbox kivételével mindenhonnan kapunk egy kis méretű wrapper fájlt is, ami értelemszerűen megnöveli a csomag méretét.

A mi szempontunkból azonban legalább ennyire érdekes, hogy mind a négy tárhely mérhetőbben lassabb forgalmat biztosított az európai felhasználóknak, mint amekkora a szolgáltatások átlagos sebessége. Akinek ez a tárhely megválasztásakor fontos szempont, az mindenképpen vegye figyelembe, hogy földrajzilag a Google Drive nyújtotta a leginkább kiegyensúlyozott teljesítményt.


 

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.