A Dropbox, a Google Drive, a SkyDrive vagy a Box.com a gyorsabb és megbízhatóbb megoldás? Túlságosan egyikkel sem nyúlhatunk mellé, bár az európaiak mindenhol hendikeppel indulnak.
A Pingdom blog 30 napig végzett méréseket a négy legismertebb felhőalapú tárhelyszolgáltatáson, hogy megpróbáljon képet festeni azok megbízhatóságáról és teljesítményéről. Mivel a fájlok hosztolását tartották a legfontosabb szempontnak, az egyes weboldalak működésére nem voltak kíváncsiak: egy publikusan elérhető, apró képfájlt pakoltak fel mindenhova, majd megnézték, hogyan érik el azt a világszerte a felhasználók.

Kiegyenlített mezőny  A Pingdom szerint az összes szolgáltatás megbízhatónak számít, hiszen a leggyengébben muzsikáló SkyDrive is bőven a tűréshatáron belül van a maga 30 másodperces átlagos napi leállásával. Két tizedesjegyre való kerekítéssel két szolgáltató nyújtott 100 százalékos, kettő pedig 99,97 százalékos rendelkezésre állást, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy mindegyik kifogástalanul működik.

A teljesítmény tekintetében már differenciáltabb a mezőny: a Box.com és a Google Drive nagyjából kétszer gyorsabbnak bizonyult vetélytársainál. A mérések eredményénél valószínűleg azt is érdemes figyelembe venni, hogy letöltéskor a Dropbox kivételével mindenhonnan kapunk egy kis méretű wrapper fájlt is, ami értelemszerűen megnöveli a csomag méretét.

A mi szempontunkból azonban legalább ennyire érdekes, hogy mind a négy tárhely mérhetőbben lassabb forgalmat biztosított az európai felhasználóknak, mint amekkora a szolgáltatások átlagos sebessége. Akinek ez a tárhely megválasztásakor fontos szempont, az mindenképpen vegye figyelembe, hogy földrajzilag a Google Drive nyújtotta a leginkább kiegyensúlyozott teljesítményt.


 

Kitessékelnék a gyerekeket a közösségi médiából a francia elnök szakértői

Az Emmanuel Macron által felkért szakértői bizottság egyáltalán nem adna okostelefont a 13 éven aluliak kezébe, a közösségi médiát pedig 18 pluszos szolgáltatásként kezelné.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.