A Microsoft hatalmas reklámhadjárattal csábítaná át a Gmail felhasználókat az Outlook.com-hoz.
Az egymást zrikáló, beszólogatós reklámoknak már komoly hagyományai vannak az IT iparban. Elég csak az Apple-Samsung-Nokia időnként vicces, néha agresszív spotjaira gondolni, és a Microsoft sem szokott a szomszédba menni ötletekért, amikor a konkurenciát kell zargatni.
Válsatok, váltsatok! ■A Microsoft tavaly nyáron mutatta be a Hotmail utódját, az Outlook.com webes levelezőrendszert, ami most érkezett el abba a szakaszba, hogy végre levehető róla a Preview címke. Ez tulajdonképpen a béta állapot megszűnését jelenti. Ezt a jelentős állomást a Microsoft egy alapos reklámkampánnyal szeretné megtámogatni. A mai naptól kezdve több millió dollárt fog költeni a redmondi vállalat a szolgáltatás népszerűsítésére, amit elsőként az USA-ban kezdenek el, és csak ezután következik a többi ország.
A Microsoft sokakat megosztó "Scroogled!" kampányának egyik videója
A reklámok hangvétele messze nem lesz annyira agresszív, mint a nemrégiben lefutott „Scroogled!” kampány, amelynek célja az volt, hogy a Gmail rendszerét rossz színben tüntesse fel. A videók arra irányították rá a figyelmet, hogy a Google levelezőrendszere minden e-mail minden egyes szavát átnézi, hogy aztán az alapján kínáljon hirdetéseket a fiók tulajdonosának. A Microsoft ezzel állította szemben az Outlook.com szolgáltatását, ahol ilyet nem tapasztalhatnak a felhasználók.
Már 60 millióan vannak■Dharmesh Mehta, az Outlook.com senior igazgatója úgy nyilatkozott a TheVerge újságíróinak, hogy a váltást, illetve a kampányt megelőzően hónapokig dolgoztak a munkatársai azon, hogy megfelelő infrastruktúra álljon a rendszer mögött. „Jelen pillanatban 60 millió aktív felhasználóval rendelkezik az Outlook.com, de most nem várunk akkora ugrást a számukban, mint a bevezetést követő időszakban.”, avatta be a részletekbe a lapot Mehta. Az nem derült ki a beszélgetésből, hogy a 60 millió fióktulajdonos hogyan oszlik meg, de az igen, hogy nagy részük nem a hotmailes váltásból származik, hanem új regisztráló. Ezek egyharmada közvetlenül a Gmailből jön, a többiek pedig teljesen új e-mail címet hoztak létre, vagy egy másik webes szolgáltatást hagytak ott az Outlook.com kedvéért.
A politikailak korrekt új reklám: Get going!
A kampány ezzel együtt legalább annyira irányul azokra a Hotmail felhasználókra, akik még nem váltottak az új fiókra, pedig az ő számuk is milliókban mérhető. Ez jelen pillanatban nem is lenne célszerű, hiszen, ha mindannyian egyszerre szeretnének váltani, akkor még a rendelkezésre álló tárhely sem lenne elegendő. A Microsoft várakozása szerint a nyár végére megtörténik a Hotmailről való váltás, de azok sem ragadnak ott, akik nem teszik meg a szükséges lépéseket, mivel az ő fiókjaik automatikusan frissülni fognak Outlook.com-ra.
Az Outlook.com jelenlegi használói semmit nem fognak észlelni a folyamatokból, hacsak azt nem, hogy új funkciók jelennek meg az eszköztárban. Mehta elmondása szerint ilyen lesz a naptár kezelőfelületének megújítása, a Skype integráció videó hívással és üzenetküldéssel, sőt, a már korábban kiadott androidos alkalmazást is frissíteni fogják.
Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.
a melléklet támogatója a One Solutions
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.