Bár jó ideje lehet olvasni a Microsoft következő operációs rendszerének nevéről és megjelenési dátumáról, hétfőn első alkalommal a szoftveróriás vezérigazgatója is megnyilatkozott a témában.
Steve Ballmer egy hétfői tokiói szoftverfejlesztői rendezvényen bejelentette: 2012-ben érkezik a Microsoft operációs rendszerének következő generációja, amely a Windows 8 nevet kapja. Korábban már számos pletyka látott napvilágot a rendszer új funkcióiról, de mindeddig a Microsoft nem nyilatkozott hivatalosan a szoftver nevéről, illetve a megjelenés időpontjáról.

A 2012-es megjelenés azt jelentené, hogy a piacon lévő Windows 7-et három évvel követi. A piacon lévő legújabb verziót 2009 júliusában mutatták be, és az idén várhatóan már több mint 350 millió példányt értékesítenek belőle. Amint arról korábban már mi is hírt adtunk, a tervek szerint új felhasználói felületet kap a szoftver, amelynek az okostelefonokban és a tabletekben használt ARM processzorokra írt változata is megjelenik.

Különböző formákban Mindez lehetőséget ad a Microsoft számára, hogy komoly versenyzőként lépjen be a robbanásszerűen növekvő tablet-piacra. Ezt megerősítette Ballmer is, aki szerint az év további részében egyre több részletet árulnak majd el a Windows 8-ról, amely "különböző formákban jelenik majd meg", azaz a PC-k mellett tableteken is.

A másik nagy bejelentés ma 13 órakor várható, amikor bemutatják a Windows Phone 7 okostelefonos operációs rendszerének frissített, "Mango" kódnévre hallgató változatát. A várhatóan ősszel megjelenő új verzióban Ballmer hétfői nyilatkozata szerint több mint 500 új funkció lesz található, amivel a reményeik szerint a felhasználói élmény terén közelebb kerülhetnek az Apple iOS és a Google Android operációs rendszereihez.

Dőlnek a hírek a Windows 8-ról
Tények és pletykák: milyen lesz a Windows 8?

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.