A nic.hu hírleveléből kiderül: júniustól szinte azonnal használatba vehetjük a rendelt doméneket, a két hetes várólista utólagossá válik és megrövidül.
Ha valaki eddig .hu domént rendelt, a műszaki véleményezést követően két hétig malmozhatott, amíg az igényelt cím felkerült a két hetes várólistára. Ha aztán ez alapján senki sem "fúrta meg" a tervet, véglegessé vált a rendelés, élesedett a domén. Június elsejétől könnyebb, de némelyest rizikósabb lesz a rendszer.

.hu-zavona nélkül Az új rendszer szerint az igénylés után csak a műszaki és adminisztrátori ellenőrzést kell megvárnunk, és ha megfeleltünk a kötelező feltételeknek (többek között a hatályos Domainregisztrációs Szabályzatnak), máris élesedik az új cím. Innentől egy utólagos meghirdetési folyamat indul el, ez a várólista azonban már csak nyolc napos.


Ha valaki ez alatt az idő alatt úgy érezné, hogy neki több joga van a címhez, ez alatt a nyolc nap alatt kell jeleznie az ellenigényt, a hivatalos, kiegészítő dokumentációkkal ellátott kérvény beérkezésére összesen 14 nap áll rendelkezésre. A nyolc nap lejártával kerül az igénylő birtokába a domén, addig ugyanis az Internet Szolgáltatók Tanácsa megfogalmazása szerint "feltételes használatba adás" történik.

Öröm, boldogság, elővigyázat A módosított ügyintézés természetesen sok szempontból örvendetes. A kéthetes várakozás miatt a .hu doménnel megtámogatott reklámkampányok és egyéb akciók indítása nehézkes és lassú volt, ilyenkor .com vagy .eu cím, illetve meglévő domén alá kerülő aloldal indítása maradt alternatívaként. A regisztrátorok számára is megérkezik a lehetőség arra, hogy saját részükről felgyorsítsák a folyamatot például bankkártyás fizetési mód bevezetésével, az egyedüli macera már csak az marad, hogy még mindig kötelező a papírozás a hiteles aláírás miatt.

Arra viszont mostantól kifejezetten ügyelnie kell mindenkinek, aki valamilyen új akciót, kampányt, promóciót indít: ha nem foglalja le időben az ehhez tartozó domént, az már akár másnap a konkurencia birtokában lehet, és nyolc napig ott is marad.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.