Az immár 12 millió felhasználót vonzó, magyar fejlesztésű webes prezentáció-szerkesztő megoldásban a napokban újabb funkciók jelentek meg, amelyek a megjelenítés szépsége mellett az előadások felépítését is gördülékenyebbé teszik.
A Prezi sikere eddig is leginkább abból az újszerű megközelítésből adódott, amely eltávolodott a PowerPoint és társai által használt, egymás után következő diák sorozatától. Az összetett felületen kicsinyíthető és nagyítható, az arányokat és a dinamikát sokkal erősebben kihasználó megjelenítési módot folyamatosan ruházzák fel újdonságokkal, most két friss fejlesztés mutatkozott be.

Itt a Z tengely A 3D háttérképek ötlete a Prezi használatának fő ismertetőjegyét fejleszti tovább. A felhasználók nagy része ugyanis épp a dinamikus zoomolási lehetőségek miatt próbálja ki a Prezit, így érzékeltetve arányokat, vagy ráirányítva a közönség figyelmét egy összetett előadás aktuálisan legfontosabb elemére.



A 3D persze ebben az esetben egyfajta trükk, senkinek nem kell moziban használatos szemüvegben néznie a prezentációkat az új hatás eléréséhez. A most bemutatott lehetőség lényege, hogy három különböző háttérkép-réteget adhatunk meg a prezentáció nagyítási szintjeihez igazítva, és ezek zoomoláskor egy nagyítás-effekttel áttűnnek egymásba. Képzeljünk csak el egy előadást, ahol a felső képréteg felhőket ábrázol, a második egy részletes műholdképet a tengerről, míg a harmadik egy vízalatti fotó. A legfelső szintről zoomolva olyan hatást érhetünk el, mintha a felhők közül először a levegőben zuhannánk a föld felé, majd egyenesen a tengerbe pottyannánk.

Szellemkép, szellemszöveg Míg a fenti újítás inkább az előadás "drámai hatásának" növelésére szolgál, a prezentációkat mostantól animált objektumokkal - szövegekkel, képekkel vagy videókkal - is színesebbé és logikusabbá tehetjük.

Eddig az elkészült prezentációban tulajdonképpen minden egyes objektum látható, fix helyen jelent meg, az előadás során a "kamera" mozgatásával és zoomolásával szabályoztuk, mit láthat épp a néző. Mostantól viszont lehetőségünk nyílik arra, hogy egy adott "szintre" érkezve bizonyos szövegeket vagy egyéb tartalmakat egészen az előadás egy bizonyos pontjáig elrejtsünk, és a megfelelő pillanatban jelenítsünk meg. Így például sokkal jobban érzékeltethetünk egy eredet és egy cél között megteendő lépéseket: először csak a két véglet látszik, a szükséges lépések egymás után bukkannak elő.



Már PowerPoint diákból is lehet Prezit varázsolni
Hárommilliárd forintos tőkeinjekciót kapott a Prezi
Ötmillió felhasználó felett a Prezi

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.