Az immár 12 millió felhasználót vonzó, magyar fejlesztésű webes prezentáció-szerkesztő megoldásban a napokban újabb funkciók jelentek meg, amelyek a megjelenítés szépsége mellett az előadások felépítését is gördülékenyebbé teszik.
A Prezi sikere eddig is leginkább abból az újszerű megközelítésből adódott, amely eltávolodott a PowerPoint és társai által használt, egymás után következő diák sorozatától. Az összetett felületen kicsinyíthető és nagyítható, az arányokat és a dinamikát sokkal erősebben kihasználó megjelenítési módot
folyamatosan ruházzák fel újdonságokkal, most két friss fejlesztés mutatkozott be.
Itt a Z tengely ■ A 3D háttérképek ötlete a Prezi használatának fő ismertetőjegyét fejleszti tovább. A felhasználók nagy része ugyanis épp a dinamikus zoomolási lehetőségek miatt próbálja ki a Prezit, így érzékeltetve arányokat, vagy ráirányítva a közönség figyelmét egy összetett előadás aktuálisan legfontosabb elemére.
A 3D persze ebben az esetben egyfajta trükk, senkinek nem kell moziban használatos szemüvegben néznie a prezentációkat az új hatás eléréséhez. A most bemutatott lehetőség lényege, hogy három különböző háttérkép-réteget adhatunk meg a prezentáció nagyítási szintjeihez igazítva, és ezek zoomoláskor egy nagyítás-effekttel áttűnnek egymásba. Képzeljünk csak el egy előadást, ahol a felső képréteg felhőket ábrázol, a második egy részletes műholdképet a tengerről, míg a harmadik egy vízalatti fotó. A legfelső szintről zoomolva olyan hatást érhetünk el, mintha a felhők közül először a levegőben zuhannánk a föld felé, majd egyenesen a tengerbe pottyannánk.
Szellemkép, szellemszöveg ■ Míg a fenti újítás inkább az előadás "drámai hatásának" növelésére szolgál, a prezentációkat mostantól animált objektumokkal - szövegekkel, képekkel vagy videókkal - is színesebbé és logikusabbá tehetjük.
Eddig az elkészült prezentációban tulajdonképpen minden egyes objektum látható, fix helyen jelent meg, az előadás során a "kamera" mozgatásával és zoomolásával szabályoztuk, mit láthat épp a néző. Mostantól viszont lehetőségünk nyílik arra, hogy egy adott "szintre" érkezve bizonyos szövegeket vagy egyéb tartalmakat egészen az előadás egy bizonyos pontjáig elrejtsünk, és a megfelelő pillanatban jelenítsünk meg. Így például sokkal jobban érzékeltethetünk egy eredet és egy cél között megteendő lépéseket: először csak a két véglet látszik, a szükséges lépések egymás után bukkannak elő.