Második alkalommal fut neki Rátai Dániel találmánya, a Leonar3Do háromdimenziós tervezőrendszer a Las Vegas-i CES-nek. A fejlesztő újdonságokkal is készül a világ legnagyobb szórakoztató elektronikai kiállítására.
Nagy feltűnést keltett 2005-ben az akkor 19 éves Rátai Dániel, amikor az Intel egy innovációs versenyén egy sor díjat besöpört. Úgy tűnik, az akkor egyszerű eszközökből barkácsolt találmány kiforrta magát – annak ellenére, hogy a 3D minden szinten slágertémává vált, és a nagy gyártócégek is komoly fejlesztésekbe kezdtek a 3D-s megjelenítés és modellezés terén egyaránt. A bő egy éve 400 millió forintos tőkéhez jutott vállalkozás tavaly vett rész először a kiállításon.



Akkor jó tapasztalatokat szereztek a CES-sel (Consumer Electronic Show), így az új fejlesztésű termék, a Vimensio nevű 3D-s appkészítő premierjét is a 2013. január 8. és 11. között megrendezendő kiállításra időzítették. Ennek újdonsága, hogy 3D interakciót és modellezést okostelefonra optimalizálja. Emellett olyan oktatási alkalmazást is bemutatnak, amely 3D tartalmak létrehozását teszi lehetővé. A kiállításon elsősorban olyan üzleti kapcsolatokat szeretnének kialakítani vagy előkészíteni, amelyek segíthetik az egyesült államokbeli és egyéb nemzetközi piacokon történő értékesítést – mondta Mányai Roland, a Leonar3do marketing és üzletfejlesztési igazgatója.

A Leonar3Do terméknek több mint húsz országban van forgalmazója, de a cég egy online shopot is fenntart, ahol szntén meg lehet vásárolni a termékeket. A Leonar3Do Professional Kit jelenlegi ára 1500 euró, a LeoConf 3D-s perzentációkészlet 7500 euró. A termékcsalád mára kiegészült szoftverekkel is, például egy plugint az Autodesk Maya tervezőprogramhoz, mellyel térbelivé alakítható a program kétdimenziós képe.

A CES-re a mintegy 150 ezer látogatót több mint háromezer cég várja. A világ legnagyobb Előreláthatólag megközelítőleg 20 ezer új terméket fognak bemutatni az „okos” járművektől a digitális fitneszeszközökig a legkülönfélébb kategóriákban.

Milliárdos tőkeinjekciót kaptak hazai IT cégek
Szoftverfejlesztő start-up a leggyorsabban növekvő magyar cég



A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.