Valószínűleg az elkövetkezendő napokban sok weboldal gazdája és üzemeltetője faragja át az oldal forráskódját, hogy hozzáadjon egy újabb közösségi funkciót, egész pontosan a Google változatát a lájkolásra.
Kísérleti változatban már egy ideje működik a Google +1 szolgáltatás, ám Magyarországról mostantól válik elérhetővé a nekünk tetsző weboldalak megosztásának lehetősége. A webes újságcikkek és blogbejegyzések alatt az eddigi lájkoló és egyéb megosztó ikonocskák között innentől egy +1 feliratú téglalap is feltűnik.


Lehet egy lájkkal több? A +1 bevezetésével a Google úgy formálja saját képére a Facebook és társai által népszerűvé tett lájkolást, hogy a felhasználók szinte semmit ne vegyenek észre a dologból - legalábbis azon a szinten, hogy nekik az égvilágon semmi teendőjük nincs azon kívül, hogy megszoknak egy újabb gombot, és néha használják is azt.

Google-fiókja ugyanis szinte mindenkinek van: innentől kezdve a +1 áldásos hatását már akkor is érezhetjük, ha mi magunk még nem kezdtük el a Google-gomb nyomogatását. A keresések során ugyanis látni fogjuk, hogy ismerőseink hasonló témában hasznosnak ítélték-e már valamelyik találatot, ezáltal nagyobb eséllyel kattintunk a megjelölt hivatkozásra. A mások értékítéletére építő megoldás ráadásul nem gyűjt tőlünk semmilyen előzetes információt arról, kik legyenek a véleményadó barátaink, automatikusan minden olyan felhasználót az ismerősünknek tekint, akik benne vannak a Google címjegyzékünkben (tehát bárkit, akivel akár egyetlen levelet is váltottunk).


Bízz bennem A metódus gyermekien egyszerű, ráadásul a Google alapvető, mondhatni eredeti szakterületére, a keresésre épít. Ha ugyanis valamelyik ismerősünk mondjuk egy webáruházban keresgél, és rátalál egy neki tetsző termékre, megnyomja az aloldalon található +1 gombot. Később, amikor mi keresünk hasonló termékre, a találati listában egyből feltűnik majd, hogy az említett oldalra mutató hivatkozás mellett már ott a +1 jelzés, így nagyobb a valószínűsége, hogy valóban releváns tartalom található mögötte.

A Google külön oktató aloldalt is létrehozott a weboldalak üzemeltetői számára, ahol megtanulhatják a +1 gombok beépítésének módját, testre szabhatják a kis ikon megjelenését, és elérhetik a szolgáltatáshoz tartozó teljes dokumentációt.

A Google keresési oldalán egyelőre csak angol nyelvre váltva láthatjuk a +1 gombocskákat (ehhez a keresési mező alatt jobbra kell a nyelvváltó linkre kattintani), de a vállalat webes szolgáltatásainak eddigi gyakorlatát alapul véve hamarosan a lokalizált oldalakon is elindulhat a pluszegyezés.

A helyünkben Macet venne Eric Schmidt
Itt a +1, avagy így lájkolunk Google-módra
Hasznos információs panel épül a Gmailbe

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.