Bár a Windows 8 hivatalos premierje csak október 26-án lesz, már többeknek megadatik a lehetőség arra, hogy végleges verziót töltsön le belőle. Van, akik "örökbe" kapják, de aki igazán kíváncsi, 90 napos próbaverzióban is elérheti.
A legjobban azok járnak, akik tagjai a Microsoft valamelyik speciális programjának. A fejlesztők számára létrehozott MSDN (Microsoft Software Developer Network), valamint a rendszerüzemeltetőkre szabott TechNet előfizetői tegnaptól már tölthetik a Windows 8 RTM (Ready To Manufacture, azaz gyártásra kész) változatát a MSDN és TechNet oldalakról.
Egy nappal később, azaz mától azok az ügyfelek is letölthetik a Windows 8-at, akik rendelkeznek Microsoft Software Assurance szerződéssel. Ez egyfajta előfizetés a nagy mennyiségű licencekkel rendelkező vállalatok számára, amely többek között azt segíti elő, hogy a nagy számú telepítésre felkészülve korábban megszerezhessék a rendszert, és elkészíthessék belőle a telepítőkészleteket.
Augusztus 20-án tovább szélesedik a kör, amikor a Microsoft megoldásszállító-partnerei, többek között a Microsoft Action Pack előfizetői érhetik el az új operációs rendszert. Szeptember első napján az összes, Microsoft Software Assurance szerződéssel nem rendelkező mennyiségi licencelő is hozzájuthat a Windows 8-hoz - ezután követhezik az október 26-i dátum, amikor korlátozás nélkül, mindenki megvásárolhatja a rendszer számára megfelelő változatát.
Száz napig tárt ablak ■ Ha viszont valaki, aki nem tagja a fenti programoknak és előfizetési konstrukcióknak, már most engesztelhetetlenül kíváncsi a végleges Windows 8-ra, szintén letölthet egy teljesen működőképes verziót. Az
MSDN által kínált próbaverziót a telepítés után legkésőbb 10 napon belül aktiválni kell, ezután 90 napig működik (a weboldal alján találjuk a letöltő-linkeket, külön a 32 és 64 bites változatokhoz, a továbblépéshez csupán egy Live fiókra van szükség). Az így összesen 100 napra húzható próbaidőszak után a háttér feketére változik, és megjelenik egy üzenet, amely az ingyenes időszak lejártára figyelmeztet, majd pedig óránként automatikusan újraindul a rendszer.
Fontos, hogy folyamatosan használt, üzleti gépekre csak óvatosan kezdjük feltelepíteni a próbaváltozatot, mivel a Microsoft szerint ezt nem lehet majd végleges termékkel frissíteni, csupán teljes újratelepítésre lesz lehetőségünk.
A kipróbálható rendszer a Windows 8 Enterprise, azaz vállalatok számára kínált változata, amely több extra funkció is helyet kap. A Windows 7-ben bemutatott DirectAccess segítségével VPN használata nélkül csatlakozhatunk biztonságosan vállalati hálózatokhoz és távoli alkalmazásokhoz. A BranchCache szintén az előző operációs rendszerben mutatkozott be: a gyorsabb adatátvitel elősegítésére a fájlszerverekről vagy távoli hálózatokról származó adatokból gyorsítótárat hoz létre a saját számítógépen.
Szintén csak a vállalati Windows 8-ban található meg a jogosultság- és szabálykezelő AppLocker, valamint a Windows To Go, amely akár pendrive-ról vagy egyéb USB eszközről képes futtatni az operációs rendszert.