Bármennyire is megszokottá vált a Google keresőszolgáltatása, természetes az is, hogy folyamatosan meg kell újulnia a folyamatosan változó igényeknek megfelelően. Pár éve még elegendő volt a statikus weboldalak tartalmában kutakodni, ám a web felgyorsult, másodpercenként újulnak meg a tartalmak a blogoknak, fórumoknak, csitipeknek és egyéb kommunikációs csodáknak köszönhetően. A tengeren túl már pár hónapja működik a valós idejű keresés a Google motorjában, ám a napokban a magyar felhasználók számára is elérhetővé válik a szolgáltatás.
Mi történik épp most? | Az új szolgáltatás ugyanúgy indul, mint bármilyen megszokott Google keresés: beírjuk a kifejezést, és várjuk a találatokat. Ám a következő képernyőn már nem csak olyan weboldalak listája található, amelyek a keresendő támához minél szorosabban kapcsolódnak - a közösségi oldalak, fórumok, blogok és mikroblogok kapcsolódó, legfrissebb bejegyzéseit, postjait, csiripjeit is megtalálhatjuk a listában.
Ráadásul ezek a tartalmak a találati mezőn belül dinamikusan változnak is - már amennyiben a keresett kifejezés olyan népszerű, hogy folyamatosan megy róla a csevely valahol. Ezek a találatok az eredmény-oldal legtetején egy külön szekcióba kerülnek, így nem keverjük össze őket a "hagyományos" találatokkal, és mégsem kell külön, paraméterezett kereséssel hivatkozni rájuk.
Színes, magyarul beszélő... | Természetesen a kereséseket már eleve lehet úgy finomítani, hogy csak valamely szolgáltatáson keresztül érkező találatokat jelenítse meg, így kereshetünk például kizárólag Twitteres csiripekre vagy Facebook frissítésekre is. Egyelőre a legnagyobb nevek (elsőként Twitter, Facebook, MySpace, FriendFeed, Identi.ca, Jaiku) csatlakoztak, de a Google "nyítva tartja a kaput" bármilyen további szolgáltatás előtt, akik szeretnének bekerülni az azonnali találatok közé.
A szolgáltatást a nemzetközi start után majdnem három hónappal indítják Magyarországon - a tervek szerint március 19-én éjfélig áll át mindenkinél a Google.hu az új módszerre, ám az eddigi újítások bevezetésénél tapasztaltak alapján előfordulhat, hogy valakinél csak pár nappal később élesedik a megújult találati oldal.
A szolgáltatás a Google egyik demonstrációs videóján működés közben is megtekinthető:
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak