Megszokhattuk már az egyszerű Google keresőablakot, de a találatok listája egyre sokrétűbb - a fejlesztés pedig nem állt meg. Már magyarul is elérhető a valós idejű keresés, de a háttérben további újdonságokat tesztelnek.

Bármennyire is megszokottá vált a Google keresőszolgáltatása, természetes az is, hogy folyamatosan meg kell újulnia a folyamatosan változó igényeknek megfelelően. Pár éve még elegendő volt a statikus weboldalak tartalmában kutakodni, ám a web felgyorsult, másodpercenként újulnak meg a tartalmak a blogoknak, fórumoknak, csitipeknek és egyéb kommunikációs csodáknak köszönhetően. A tengeren túl már pár hónapja működik a valós idejű keresés a Google motorjában, ám a napokban a magyar felhasználók számára is elérhetővé válik a szolgáltatás.

Mi történik épp most? | Az új szolgáltatás ugyanúgy indul, mint bármilyen megszokott Google keresés: beírjuk a kifejezést, és várjuk a találatokat. Ám a következő képernyőn már nem csak olyan weboldalak listája található, amelyek a keresendő támához minél szorosabban kapcsolódnak - a közösségi oldalak, fórumok, blogok és mikroblogok kapcsolódó, legfrissebb bejegyzéseit, postjait, csiripjeit is megtalálhatjuk a listában.

Ráadásul ezek a tartalmak a találati mezőn belül dinamikusan változnak is - már amennyiben a keresett kifejezés olyan népszerű, hogy folyamatosan megy róla a csevely valahol. Ezek a találatok az eredmény-oldal legtetején egy külön szekcióba kerülnek, így nem keverjük össze őket a "hagyományos" találatokkal, és mégsem kell külön, paraméterezett kereséssel hivatkozni rájuk.

Színes, magyarul beszélő... | Természetesen a kereséseket már eleve lehet úgy finomítani, hogy csak valamely szolgáltatáson keresztül érkező találatokat jelenítse meg, így kereshetünk például kizárólag Twitteres csiripekre vagy Facebook frissítésekre is. Egyelőre a legnagyobb nevek (elsőként Twitter, Facebook, MySpace, FriendFeed, Identi.ca, Jaiku) csatlakoztak, de a Google "nyítva tartja a kaput" bármilyen további szolgáltatás előtt, akik szeretnének bekerülni az azonnali találatok közé.

A szolgáltatást a nemzetközi start után majdnem három hónappal indítják Magyarországon - a tervek szerint március 19-én éjfélig áll át mindenkinél a Google.hu az új módszerre, ám az eddigi újítások bevezetésénél tapasztaltak alapján előfordulhat, hogy valakinél csak pár nappal később élesedik a megújult találati oldal.

A szolgáltatás a Google egyik demonstrációs videóján működés közben is megtekinthető:
 



MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.