Az európai innovációs start-up cégek versenyén a Gravity egyetlen magyar vállalatként került be a kontinens 25 legígéretesebb vállalkozása közé. Ezzel párhuzamosan szakmai befektetőktől a vállalat mintegy 110 millió forint kockázati tőkét kapott.

Az innovációs start-up cégek kontinentális versenyén, az Eurecan European Venture Contest 2009-en (EEVC) a Gravity egyedüli magyar versenyzőként került be a 25 legjobb cég közé. A versenyen a kiírók szándékai szerint azokat az innovatív vállalatokat versenyeztetik, amelyek a jövőben a legnagyobb hatással lehetnek iparágukra és hozzájárulhatnak az európai versenyképesség növeléséhez.

A Gravity R&D különleges szöveg- és adatbányászati eljárásokon alapuló saját know how-t használva fejleszt egyedi ajánlórendszereket, a nagy lakossági ügyfélkörrel rendelkező digitális szolgáltatást nyújtó vállalatoknak. A máshol nem használt matematikai algoritmusokon és egyedi ügyfél-profilírozási eljárásokon alapuló szolgáltatást nyújtó Gravity-t 2007-ben egy tudományos kutató és három szövegbányászattal foglalkozó PhD hallgató hozta létre.

A vállalat ügyfelei között található jelenleg a Vodafone Italia, a T-csoport (Hungary), az amerikai Mind Alliance, valamint az InTheMo.com vállalkozás, mely a közeljövőben indít online étterem- és programajánló szolgálgatást.

Erősítik a külföldi jelenlétet

A versenyen szereplő, korai fázisban lévő fiatal és ígéretes vállalatoknak a verseny alkalmat ad arra, hogy nemzetközi partnerek és potenciális ügyfelek, tanácsadók, valamint befektetők előtt ismertessék tevékenységüket. A zsűriben kockázati tőkebefektetők és technológiai vállalatok vezetői egyaránt értékelték a vállalatokat.

Csíkos Péter András, a Gravity R&D ügyvezetője elmondta: a Gravity a 110 millió forintnyi tőkebefektetést szervezetfejlesztésre, kiszolgáló kapacitásának és külföldi jelenlétének erősítésére, valamint új algoritmusokon alapuló ajánlórendszerek kidolgozására és piaci bevezetésére fordítja.

Utálod a matekot? Pedig egész nap matekozol

Érzelmi szempontból mindannyiunknak szüksége van matematikára, mondja David Bessis matematikus, aki kísérletet tesz arra, ami a matektanárok többségének nem sikerül.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.