Az innovációs start-up cégek kontinentális versenyén, az Eurecan European Venture Contest 2009-en (EEVC) a Gravity egyedüli magyar versenyzőként került be a 25 legjobb cég közé. A versenyen a kiírók szándékai szerint azokat az innovatív vállalatokat versenyeztetik, amelyek a jövőben a legnagyobb hatással lehetnek iparágukra és hozzájárulhatnak az európai versenyképesség növeléséhez.
A Gravity R&D különleges szöveg- és adatbányászati eljárásokon alapuló saját know how-t használva fejleszt egyedi ajánlórendszereket, a nagy lakossági ügyfélkörrel rendelkező digitális szolgáltatást nyújtó vállalatoknak. A máshol nem használt matematikai algoritmusokon és egyedi ügyfél-profilírozási eljárásokon alapuló szolgáltatást nyújtó Gravity-t 2007-ben egy tudományos kutató és három szövegbányászattal foglalkozó PhD hallgató hozta létre.
A vállalat ügyfelei között található jelenleg a Vodafone Italia, a T-csoport (Hungary), az amerikai Mind Alliance, valamint az InTheMo.com vállalkozás, mely a közeljövőben indít online étterem- és programajánló szolgálgatást.
Erősítik a külföldi jelenlétet
A versenyen szereplő, korai fázisban lévő fiatal és ígéretes vállalatoknak a verseny alkalmat ad arra, hogy nemzetközi partnerek és potenciális ügyfelek, tanácsadók, valamint befektetők előtt ismertessék tevékenységüket. A zsűriben kockázati tőkebefektetők és technológiai vállalatok vezetői egyaránt értékelték a vállalatokat.
Csíkos Péter András, a Gravity R&D ügyvezetője elmondta: a Gravity a 110 millió forintnyi tőkebefektetést szervezetfejlesztésre, kiszolgáló kapacitásának és külföldi jelenlétének erősítésére, valamint új algoritmusokon alapuló ajánlórendszerek kidolgozására és piaci bevezetésére fordítja.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak