Nem tetszik a zene a szórakozóhelyen? El lehet menni! Vagy használni a hazai fejlesztésű Noispot szolgáltatást, amivel egy okostelefon segítségével lehet befolyásolni, mi szóljon a hangszórókból.

Bizonyára mindenkit ért már olyan kellemetlen élmény, hogy azért távozott idejekorán egy egyébként szimpatikus szórakozóhelyről, étteremből, kocsmából, mert az ott játszott zene az idegeire ment. Ezt próbálja kiküszöbölni a Noispot közösségi szolgáltatás, amely két magyar fejlesztő nevéhez köthető.

Lenyomni Lady Gagát A rendszer lényege, hogy a szórakozóhelyre telepítenek egy berendezést, amely regisztrálja a vendégek kéréseit, és ennek megfelelően alakítja a lejátszási listát. A szavazatokat iPhone-ra vagy androidos okostelefonokra letölthető applikációval lehet elküldeni. Az alkalmazás ezen kívül a felhasználó ízlését is megpróbálja feltérképezni a választások alapján, így egy idő után automatikusan képes a megfelelő irányba alakítani a háttérzenét. Szintén beépített funkció, hogy láthatóak az éppen játszott zene adatai, valamint a sorban következő számok. Bár ez utóbbi a tesztüzemnek is tekinthető Rézangyal Bistróban például egy kivetítő segítségével minden vendég számára követhető.

Londonban játékká vált a tömegközlekedés
Ingyen sört ad egy budapesti kocsma a becsekkolásért

A tervek szerint az említett szórakozóhelyen kívül hamarosan két újabb budapesti helyszínen válik elérhetővé, de már külföldön is megindult a terjeszkedés. Ausztriában már működik, Berlinben és Londonban pedig tárgyalások folynak a szolgáltatás bevezetéséről. A tulajdonosok a tervek szerint még idén 270 étterembe és szórakozóhelyre szeretnék eljuttatni a Noispotot.

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.