A tömegesen játszható online játékok és a Foursquare jegyeit egyaránt magában hordozó Chromaroma készítői a londoni tömegközlekedést kívánják élvezetesebbé tenni. Itthoni bevezetéséhez nekünk is lenne pár ötletünk.

Becsekkolni az állomáson A londoni tömegközlekedési vállalat által szponzorált ötlet nagyon hasonló a Foursquare pontgyűjtögetős, helyfoglalós koncepciójához, csak itt az angol fővárosban használt elektronikus jegy, az Oyster-kártya szolgáltatja az adatokat azzal, hogy lehúzzák azt az utasok a megállókban. (A hazai implementáció rögtön itt elbukna, hiszen lassan évtizedes téma az elektronikus BKV-jegy, de csak nem akar kiteljesedni a projekt.)

A játékra feliratkozók egyénként, de a négy színnel jelölt csapatok valamelyikéhez csatlakozva többedmagukkal is gyűjthetnek pontokat magával az utazással, illetve különböző küldetések teljesítésével. Ezek között van például olyan, amikor bizonyos pontjára kell elmennünk a városnak, vagy egy megállóval korábban kell leszállni a szokott útvonalunkhoz képest. Mindezekkel - a szórakozás mellett - arra próbálják ösztönözni a londoniakat, hogy egy kicsit jobban megismerjék saját városukat.

A rendszert folyamatosan bővítik, így a metrós utazásokon kívül a busszal, villamossal, hajóval megtett kilométerek is beszámíthatók. Sőt, a kölcsönözhető kerékpárokkal tekert utak sem vesznek el.

Helymeghatározással küzdenek az asztma ellen
A Google élőben mutatja a dugókat a magyar utakon

Hungarikum Egy pillanatra tekintsünk el a projekthez elengedhetetlenül szükséges technikai háttértől, és tegyük fel, hogy Budapestre is készül egy ilyen játék. Milyen jó lenne pluszpontokat szerezni a Tolakodj fel a 7-esre csúcsidőben küldetéssel...


Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.