A tavaly óta nem hivatalosan szivárgó információk valósak voltak: a Microsoft valóban dolgozott egy újszerű megoldásokkal operáló, két képernyős táblagépen. A baj csak az, hogy a héten leállították a projektet.

Mint ahogy anno a fejlesztés hírét, úgy a leállításról szóló információt is a mindig jól értesült Gizmodo techonológiai blog hozta nyilvánosságra. Microsoft-közeli forrásokból úgy értesültek, hogy a vállalatvezetés szerdán közölte a fejlesztőcsapattal, hogy a továbbiakban nem kívánják támogatni a Courier projektet.

Volt, de nem lesz | A Gizmodo hivatalosan is megkereste a vállalatot, ahol első ízben ismerték be a fejlesztés létezését, ugyanakkor a kommunikációért felelő alelnök azt is megerősítette, hogy abbahagyták a tervezést.

Frank Shaw azzal próbálta súlytalanná tenni a hírt, hogy elmondta, a Microsoft folyamatosan gondolkodik új lehetőségeken, fejleszt és tesztel lehetséges termékeket, ami önmagában segíti a vállalati produktivitást és kreativitást. Pusztán egy ilyen projekt volt a Courier is, aminek esetlegesen hasznát veszik a jövőben, de jelenleg nem terveznek ilyen típusú terméket piacra dobni.

Jó ötlet a kukában | A hír azért sajnálatos, mert a kiszivárgó információk és videók alapján a Courier sok érdekes ötletet és egyedi megközelítést hozott volna a táblagépek hamarosan nagyon sűrűvé váló mezőnyébe. Talán pont ez a dömping volt az egyik tényező, ami miatt a Microsoft a törlésről döntött. A másik az lehet, hogy koncentrálni szeretnének a jó fogadtatásra lelt új operációs rendszerük, a Windows 7 (és majd a Windows Phone 7) egységes használatára az összes terméküknél.

 

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.