Az IBM újszerű megoldással próbálja rugalmasabbá és könnyebben használhatóvá tenni felhőalapú szolgáltatásait. A kuponos rendszer egyelőre a Rational termékcsalád esetében használható.

Az Innovate 2010 konferencián jelentette be az IBM, hogy számítási felhőkön alapuló megoldásaihoz egyfajta kuponos rendszert alkalmaz. A fizetési módszert elsőként a Rational szolgáltatásait igénybe vevő ügyfelek használhatják. A cég ezen név alatt sok témával foglalkozik: az architektúramenedzsmenttől a projektmenedzsmenten keresztül egészen a szoftverek életciklus-menedzsmentjéig terjed a skála.

A kuponok ezen szolgáltatások igénybevételére használhatók fel, de teljesen rugalmas, igény szerinti elosztásban. Az ügyfél dönti el, hogy ezt a fizetőeszközt éppen mire fordítja. Minden igénybe vehető lehetőség ára meg van adva kuponban is, ami a hagyományos licencszerződések díjaiból indul ki.

A szerződéskötés bonyodalmaitól és a röghöz kötöttségtől is megszabadíthat az új rendszer, hiszen a kuponok átruházhatók más felhasználóknak. Nagyobb projekteknél olykor kiszámíthatatlan, mikor, mennyi időre, hány személynek van szüksége bizonyos szoftverszolgáltatásokra. A becslés és allokáció problémáját szintén megszűntetheti a kuponok rugalmas elköltésének lehetősége.

Kuponban számolva az mennyi lesz? | Amennyiben a terv kicsiben beválik, úgy az IBM kiterjesztheti a rendszert a teljes portfoliójára is, sőt egészen a legapróbb kiegészítő szolgáltatásokat is beárazhatja és értékesítheti ebben a formában.

Annyi bizonyos, hogy a számítási felhő önmagában egy új megközelítése a szoftverfelhasználásnak, és nem is nagyon lehet csodálkozni azon, ha az ehhez kapcsolódó fizetési modell is a megszokottól eltérő megoldásban kristályosodik ki. Ennek egyik lehetséges változata az IBM ötlete, amelynek sikerét majd az jelzi, ha a Rational-vonal mellett más szolgáltatásokat is kuponosítani fognak a közeljövőben.

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.