A HP bővítette a webes alkalmazások tesztelésére használható WebInspectet. Az eszköz a fejlesztés korai szakaszától segíti a biztonsági rések kiküszöbölését.
A webalkalmazások sérülékenysége még mindig sok probléma forrása, az elmúlt három évben egyes felmérések szerint az ismertté vált sérülékenységek kétharmada köthető hozzájuk. Éppen ezért értékelődött fel az alkalmazásbiztonsági tesztelés, amely nagymértékben csökkentheti a támadások valószínűségét. A tesztelés azonban költséges: szakember, eszköz és idő kell hozzá.

A HP WebInspekt "irányítópultja" (a kép nagyítható)
Párhuzamos fejlesztés és tesztelés ■ A HP, amely amúgy is erős tesztelési portfólióval rendelkezik, erre külön céleszközt fejlesztett, melynek a közelmúltban jelent meg a legújabb verziója. A WebInspect 10.0 alapvetően egy automatizált, konfigurálható alkalmazásbiztonsági eszköz, amely a webalkalmazások és -szolgáltatások dinamikus tesztelésével azonosítja a kihasználható biztonsági sérülékenységeket. A WebInspecttel nyert információk a fejlesztési folyamat korai szakaszától felhasználhatók, és segítik a hibák javítását.
A WebInspect 10.0 egy új technológiát is bevet: a Guided Scan ún. alkalmazkodó komponensfelismerő (Adaptive Component Recognition) technikával elemzi a webalkalmazásokat az egyszerű JavaScriptektől az összetett megoldásokig. A vizsgálatok ezzel a megoldással könnyen hozzáigazíthatók egy konkrét forgatókönyvhöz akár a jellemzően nehezen tesztelhető konfigurációjú, egyedi környezetekben is. Így könnyebb lesz például a proxykonfiguráció vagy a hálózati hitelesítés hibáinak az azonosítása.
A WebInspect új verziója javított a workflow-rögzítésen is: többek között naplózza a teszt során a felhasználók interakcióit, és nyomon követi a tesztelt alkalmazáshoz kapcsolódó üzleti folyamatokat. Irányított tesztelési folyamattal szimulálja a valós támadásokat.