Már eddig is óriási sikereket ért el a magyar fejekből kipattanó, aztán nemzetközivé váló Prezi. Az eddigi ráncfelvarrások után most egy fontos, átfogó frissítés faragja újra a weboldalt és a kezelőfelületet.
Már a Prezire belépve is jól látható az új, letisztultabb és professzionális megközelítés. Az eddigi kinézet ugyan szintén sokak tetszését elnyerte, azonban volt valami startupos bája. A felfrissült dizájnból talán egyesek hiányolhatják a geek-életérzést, a "mi már nem PowerPointot használunk, mert sokkal előrébb tartunk" jelentésű összekacsintást, az viszont tény, hogy az új Prezi már láthatóan mindenki játékszerévé szeretne válni, egy kiforrott, új szabványú előadás-készítési korszakot sugall.


Indokolt büszkeség Persze a jó bornak manapság még mindig kell a cégér, ezért az új nyitólapon több helyen is érzékeltetik a Prezi különlegességét és erejét. Elég csak az éves növekedést ábrázoló grafikont megnézni, amely a 2009-es évtől a felhasználók és a megtekintett prezentációk számát tekintve egyaránt több mint meggyőző. Emellett videós esettanulmányok, a felhasználási módot bemutató leírások és példa-prezik igyekeznek a szolgáltatás újszerűségét és egyszerűségét szemléltetni.

Az igazi átalakulást viszont a szerkesztőben tapasztalhatjuk. A korábbi játékos, hipszteres megközelítés valamelyest komolyodott, de ezáltal sokkal átláthatóbb, egyértelműbb, hatékonyabb lett. Az első beszámolók mindegyike kiemeli, hogy a fejlesztők ügyesen megtalálták a középutat a más alkalmazásokra jellemző minimalista, háttérben meghúzódó kezelőszervek, és a korábbi Prezi-felületre jellemző színesebb, plasztikusabb megközelítés között. Eltűntek a buborékos menük, ehelyett uniformizálódva (de nem beszürkülve) valódi menükké rendeződtek át.



Így már jóval egyértelműbb a más megoldásokról áttérő felhasználóknak is, hol kell keresgélniük, ha új frame-et szeretne hozzáadni a meglévő prezentációhoz, ha témát vagy megjelenítési beállításokat változtatna, vagy épp valamilyen grafikai elemet helyezne el. Külön beállításokat kapott a megjelenítés (4:3 és 16:9 képarányú megjelenítőkre egyaránt átállhatunk), és egy ideiglenes menüponttal azoknak is kedveskednek, akik még az előző felületet szokták meg. Az idei év végéig ugyanis bármelyik prezi szerkesztésekor visszaválthatunk a korábbi szerkesztőre.



Még több szemkápráztató funkció a Preziben
Már PowerPoint diákból is varázsolhatunk Prezit
Hárommilliárd dolláros tőkeinjektiót kap a magyar szoftvercég


MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.