Már eddig is óriási sikereket ért el a magyar fejekből kipattanó, aztán nemzetközivé váló Prezi. Az eddigi ráncfelvarrások után most egy fontos, átfogó frissítés faragja újra a weboldalt és a kezelőfelületet.
Már a
Prezire belépve is jól látható az új, letisztultabb és professzionális megközelítés. Az eddigi kinézet ugyan szintén sokak tetszését elnyerte, azonban volt valami startupos bája. A felfrissült dizájnból talán egyesek hiányolhatják a geek-életérzést, a "mi már nem PowerPointot használunk, mert sokkal előrébb tartunk" jelentésű összekacsintást, az viszont tény, hogy az új Prezi már láthatóan mindenki játékszerévé szeretne válni, egy kiforrott, új szabványú előadás-készítési korszakot sugall.
Indokolt büszkeség ■ Persze a jó bornak manapság még mindig kell a cégér, ezért az új nyitólapon több helyen is érzékeltetik a Prezi különlegességét és erejét. Elég csak az éves növekedést ábrázoló grafikont megnézni, amely a 2009-es évtől a felhasználók és a megtekintett prezentációk számát tekintve egyaránt több mint meggyőző. Emellett videós esettanulmányok, a felhasználási módot bemutató leírások és példa-prezik igyekeznek a szolgáltatás újszerűségét és egyszerűségét szemléltetni.
Az igazi átalakulást viszont a szerkesztőben tapasztalhatjuk. A korábbi játékos, hipszteres megközelítés valamelyest komolyodott, de ezáltal sokkal átláthatóbb, egyértelműbb, hatékonyabb lett. Az első beszámolók mindegyike kiemeli, hogy a fejlesztők ügyesen megtalálták a középutat a más alkalmazásokra jellemző minimalista, háttérben meghúzódó kezelőszervek, és a korábbi Prezi-felületre jellemző színesebb, plasztikusabb megközelítés között. Eltűntek a buborékos menük, ehelyett uniformizálódva (de nem beszürkülve) valódi menükké rendeződtek át.
Így már jóval egyértelműbb a más megoldásokról áttérő felhasználóknak is, hol kell keresgélniük, ha új frame-et szeretne hozzáadni a meglévő prezentációhoz, ha témát vagy megjelenítési beállításokat változtatna, vagy épp valamilyen grafikai elemet helyezne el. Külön beállításokat kapott a megjelenítés (4:3 és 16:9 képarányú megjelenítőkre egyaránt átállhatunk), és egy ideiglenes menüponttal azoknak is kedveskednek, akik még az előző felületet szokták meg. Az idei év végéig ugyanis bármelyik prezi szerkesztésekor visszaválthatunk a korábbi szerkesztőre.