Véletlenül került nyilvánosságra a Gmail fejlesztői által készített videó, amelyben a levelezőszolgáltatás legújabb funkcióit mutatják be. Nem tudni mikor, de még jobban kézre áll majd a webes felület.
A Google Operating System blog szerkesztői teljesen véletlenül bukkantak rá arra a videóra, amelyet Jason Cornwell, a Gmail felhasználói élményéért felelős dizájnere töltött fel a YouTube-ra. A szakember minden bizonnyal elfelejtette beállítani, hogy a filmet csak meghívottak nézhessék meg - mire visszavonta a publikus megtekintési jogot, a szellem már kiszabadult a palackból, és többen újra feltöltötték a korai bemutatót.

Gyakorlatilag teljesen biztos, hogy a videón látható új funkciók nemsokára valóban elérhetőek lesznek, a filmben már véglegesként említik ezeket. A vélemények szerint a Google munkatársa véglegesítés céljából küldte volna körbe az összefoglalót, amit akaratlanul hagyott publikusan. Bárhogy is történt, a még tovább turbózott Gmail még inkább felhasználóbaráttá válik.


Kényelem minden szinten Bár egy új előnézetet már most is kipróbálhatunk Gmailben, az új verzióban ehhez hasonlóan teljesen átértelmezik a felhasználói felületet. A levelek listáját egyszerűen, három fokozatban vehetjük sűrűbbre vagy ritkásabbra ahhoz mérten, mennyire szeretjük átláthatóan tartani a fiókot. Eddig azt is sokan nehezményezték, hogy a böngészőablak kisebbre méretezésekor egyes fixen elhelyezett elemek a látható téren kívül rekednek: mostantól a teljes interfész dinamikusan zsugorodik majd átméretezéskor, elfelejthetjük a gördítősávos szöszmötölést is.

A bal oszlop is sokkal mélyebben személyre szabható lesz: az egyes szakaszok nagyságát, arányait egyszerű csúszka-jelleggel változtathatjuk meg ahhoz mérten, hogy épp a chatelés vagy a fiókok és mappák kezelése fontosabb. Ugyancsak átalakul a beszélgetésszálak, tehát az egymásra válaszoló levélfolyamok (threadek) megjelenítése. Egy kattintással átválthatunk a levelek egyszerű listája helyett egysoros előnézeteket és a beszélgetők portréit mutató folyamra, így jóval könnyebb lesz a sok viszontválasz közül a minket érdeklőt megkeresni.

A Gmail már a nagyvállalati piacon is erősödik
A Microsoft átfaragja a Hotmailt
Az email rövid története [infografika]

Keresett kérdések A Gmail egyik legtöbb kritikával illetett része a keresés. Annak ellenére, hogy a világ legnagyobb keresőcégének levelezőjéről van szó, ha a levelek tartalmában próbálunk kutakodni, több bosszúsággal is találkozhatunk. Egyelőre elkülönül a paraméterezhető keresés és a szimpla keresőmező, ráadásul bárhogy is próbálkozunk, töredékszavakra nem kapunk találatot. Hiába próbálunk minden olyan levelet megtalálni, amiben például a Bitport szó valamilyen formája szerepel, keresésünkre csak a pontosan így leírt szavakat tartalmazó levelek ugranak elő, azok pedig kimaradnak, ahol a "Bitporttal", "Bitportról" és hasonló alakok szerepelnek.

Az új Gmailben valamilyen formában átalakul a keresőmechanizmus, megszűnik a kiterjesztett funkció elkülönültsége. A keresőmező kis ikonjával lenyíló menüben finomíthatjuk a feltételeket, amely valóban kényelmesebb használatot tesz lehetővé - az viszont nem derül ki a videóból, vajon a fent vázolt problémát is sikerül-e orvosolni.

A videó megjelenésének félhivatalos módja miatt egyelőre nem tudni, mikorra várható az új funkciók végleges elindítása. Amikor a Mashable a videóval kapcsolatban faggatta a Google képviselőit, Andrea Freund, a Gmail szóvivője csupán annyit válaszolt: "Hoppá, ezt elvben nem lett volna szabad látnotok."

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.