Egy apró programozási baleset folytán kis ideig elérhetővé váltak a HP új ProLiant családjának információi a gyártó weboldalán. A hivatalosan csak február közepén startoló eszközök magukon kívül új Intel szerverprocesszorokat is villantottak.
Annyit már egy ideje lehetett tudni, hogy február 13-án nagy csinnadrattával jelent be valamit a HP Las Vegasban. Az esemény beharangozójában a vállalat "az egyik legfontosabb vállalati bejelentést" ígéri, amely a meghívó szerint olyan új vállalati technológiákat és szolgáltatásokat takar, amelyek "újradefiniálják az ügyfelek adatközpontjainak világát".

A gyártó weboldalán azonban szemfüles keresgélők már a napokban felfedezték, hogy a "gen8" szótöredékre keresve megtalálják a ProLiant szervercsalád elkövetkezendő, nyolcadik generációjának adatait is. Bár az ominózus oldalak azóta eltűntek a publikus felületről, több minden nyilvánosságra került a legfrissebb ProLiantokról.


Tessék választani! (forrás: channelregister.co.uk)

Új házban, új motorral A HP ProLiant ML350p Gen8 névre hallgató új család összesen 11 tagot számlál majd a Channel Register és a Business Insider által megszellőztetett információk szerint. Az eszközökben az Intel még megjelenés előtt álló Sandy Bridge-EP Xeon E5 processzorai dolgoznak, amelyeket szintén nagy várakozás előz meg. A processzorgyártó ugyanis némelyest késve mutatja be új erőműveit, melyeket az eredeti tervek szerint már tavaly év végén tervezett útjukra indítani az Intel.

A szerverekre visszatérve úgy tűnik, a HP beszáll abba a versenybe, amelyben a Cisco már igyekezett előnyre szert tenni: az egyesített rendszerek (Unified Computing System, UCS) egyetlen "dobozban" tartalmazzák a szervert, tároló és hálózati megoldást, valamint a virtualizációt. A Gen8 szerverek egyike a specifikációk szerint ugyancsak ezt a vonalat követi majd.

A február 13-i bejelentésen a szervereken kívül több új hálózati megoldás is elstartol, többek között 16 switch, amelyek az OpenFlow nevű, nyílt forráskódú hálózati technológiára épülnek.

Az IT büdzsék csökkenése jó üzlet a HP-nak
A HP nem mond le a netbookokról sem
Leépítés helyett támadás: HP-újdonságok PC-fronton

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.