A Google operációs rendszerének fejlesztésért felelős szakember a Computexen nyilatkozott a megjelenési dátumról. Ezek alapján késő ősszel érkezhet a Chrome OS.

A Google 2009 közepén jelentette be, hogy saját operációs rendszert készít. A cég a Chrome OS-t hivatalosan internetezésre és internetes alkalmazások használatára szánt, könnyűsúlyú rendszerként definiálja. A Linux-alapú operációs rendszer egy olyan minimalizált kernel, amelynek megjelenítése a Chrome webböngészőn alapul, és alapvetőben arra optimalizálták, hogy a felhőben futó, interneten keresztül elérhető alkalmazásokat lehessen minél gyorsabban elérni és kezelni.

Ami késik... | Korábban a megjelenési dátumot meglehetősen tágan adták meg, miszerint valamikor az idei második félévben várható. Egyes hírforrások úgy gondolták, hogy ez akár korábban is bekövetkezhet. Pletykaszinten arról volt szó, hogy akár már a tajpeji Computexen debütálnak az első Chrome OS alapú gépek. Konkrétan az Acert megjelölve, mint az első gyártót, amelyik Chrome OS-sel szerelt netbookokkal lépne piacra.

Nos, úgy tűnik erre még kicsit várni kell, hiszen a Google alelnöke épp a Computexen válaszolt újságírói kérdésre a megjelenéssel kapcsolatban. Ennek alapján biztosra vehető, hogy az év utolsó negyedénél előbb nem lesz Chrome OS a piacon.

A termékért felelős alelnök meg is jegyezte, hogy alaposan megfontolják a piacra lépés időpontját, mert azt szeretnék, hogy a felhasználói élmény a lehető legjobb legyen.

A Google operációs rendszerével is megpróbálja meghúzni a Microsoft bajszát, és olyan területen támad, ahol a Windows egyeduralma jelenleg megkérdőjelezhetetlen. Ezzel újabb front nyílik majd az immár nyílvánvaló Google-Microsoft háborúban.

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.