Magyarország lett a hatodik azon országok sorában, ahol az érintés nélküli fizetéshez már bankkártya sem szükséges. A TakarékPont hálózat fiókjainál igényelhető karórák kiváltják a PayPass technológiát használó kártyákat.

A TakarékPont hálózat csatlakozik a világszerte már nyolc éve működő PayPass fizetési rendszerhez, melynek lényege, hogy a speciális elfogadóhelyeken a szokásos procedúra nélkül, azaz másodpercek alatt lehet kiegyenlíteni a számlát.

Tisztább, szárazabb érzés A MasterCard által 2002-ben bevezetett PayPass érintésnélküli fizetési technológia a kisösszegű költések esetén előnyösebb a hagyományos bankkártyás fizetésnél, hiszen jóval gyorsabb tranzakciót tesz lehetővé. A PayPass kártya esetében a nagyobb összegű vásárlás hagyományos módon a chip, vagy a mágnescsík leolvasásával történik, míg az ATM-es tranzakciók esetén nincs különbség a PayPass és a hagyományos kártya használatában.

A takarékszövetkezetek és a TakarékBank által életre hívott TakarékPont hálózat azonban nemcsak a 2002-ben bevezetett speciális kártyát kezdi terjeszteni, hanem egy kifejezetten erre a célra kifejlesztett egyedi karórát is. Ilyenre eddig mindössze öt másik országban volt példa. A hálózat szerint ezzel a különlegességgel elsősorban a fiatalabb korosztály igényeinek és vásárlási szokásainak megfelelő megoldást tudnak kínálni.



Karórának látszó bankkártya


Gyerekcipőben A PayPass fizetőrendszer teljes országos hálózatának kiépítése folyamatos, de egyelőre még kezdeti stádiumban tart. Jelenleg Budapesten alig több, mint 200 elfogadóhely van, de a célkitűzések között szerepel az országos lefedettség kiépítése a felhasználók számának növekedésével. A vidéki lefedettség erősítéséhez a TakarékPont hálózat a tervek szerint az év végéig mintegy ezer PayPass elfogadóhely üzemeltetésével járul hozzá.

Lájkold a bankod! - hazai pénzintézetek a közösségi médiában
A PPO-botrány és következményei

Eladó az óriási genetikai adatbázis, kérdés, ki lesz a vevő és mit kezd vele

A nálunk is ismert 23andMe csődjét követően a tudósok remélik, hogy az új tulajdonos is hozzáférést biztosít nekik a 15 millió korábbi ügyfél genetikai adataihoz. Mások inkább amiatt aggódnak, hogy ki mindenki érdeklődhet még az értékes adatkészlet iránt.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.