Bár már régebben alkották meg, az utóbbi időben egyre többször bukkan elő a szaksajtóban az "Internet of Things" kifejezés. De vajon pontosan mit is takar ez a furcsán fordítható szóösszetétel, és milyen hatással lesz a jövőnkre?
2008-ban még több ember csatlakozott az internetre, mint ahány eszköz ("dolog"), ám azóta megfordult az arány. De pontosan mik is ezek a dolgok? A legtöbben talán okostelefonokra, tabletekre gondolnának, de ennél sokkal szélesebb körben kell keresnünk azokat az eszközöket, amelyek körülöttünk adatokat töltenek fel és le, egymással vagy velünk kommunikálva, egyre nagyobb sávszélességet, egyre több IP-címet követelve. Bár ebbe elsőre riasztó belegondolni, gondoljuk csak el...

Mindennapi robotpilóta A Cisco által készített infografikában pár példán keresztül láthatjuk, mit jelent ma, és mit hozhat a közeljövőben a "dolgok internetének" elterjedése. Manapság már sokfelé bevált információszerzési módszernek számít a szenzorok használata, amelyek interneten keresztül képesek jelentéseket, jelzéseket, riasztásokat küldeni a felhasználóknak.

Ha azonban ezek a "dolgok" egy előre meghatározott logika, egyfajta irányított intelligencia alapján beszélgetni kezdenek egymással és az egymástól szerzett adatok alapján automatikusan képesek változtatni saját működésükön, akár a leghétköznapibb esetekben is megkönnyíthetik az életünket. Nézzük az infografika példáit és számait, aztán pedig gondolkozzunk el a lehetőségeken!


Forrás: Cisco


MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.