A Minuum névre hallgató virtuális klaviatúra mindössze egy sorból áll és villámgyors gépelést tesz lehetővé.
Egyfajta csodaváró hangulatban vagyunk az érintőképernyős gépeléssel kapcsolatban, hiszen újra és újra felbukkan egy reményteli fejlesztés, ami azt ígéri, hogy mostantól mindenki mosolyogva, frusztrációktól és főleg hibamentesen fogja intézni az adatbevitelt. A kanadai Whirlscape egész meggyőzően állítja a fentieket, amire a két éve csiszolgatott Minuum billentyűzet képességei jogosítják fel őket.

Ez is QWERTY, de nem úgy ■ A startupként induló projekt létrehozásánál abból indultak ki, hogy a gépelés pontosságán (pontatlanságán) kívül az a legnagyobb probléma a mostanában használatos virtuális gombsorokkal, hogy túl nagy helyet foglalnak el a képernyőn. A Minuum ennek megfelelően egy dimenziósként hirdeti magát és valóban egyetlen csíkban tartalmazza a QWERTY gombsor összes betűjét. A bemutató videó szerint a tervek szerint az összes létező kijelzőformán használható lenne, de akár át is méretezhetjük, vagy odébb pakolgathatjuk kedvünk szerint.



A felület, azaz a betűk összesűrítése azt a veszélyt hordozza magában, hogy sokat fogunk téveszteni, de Whirlscape vezetője, Will Walmsley azt állítja, hogy ez az érintés nyomában felugró és nagyon jól működő prediktív rendszer, illetve a kis ablakokban megjelenő újabb betűk és szimbólumok rendszere mindezt kiküszöböli.

Máris továbbgondolták  Sőt, a Minuum csak az első ránézésre „csak” egy újabb billentyűzet kezdemény, mivel a rendszert továbbfejlesztve bármilyen felületen vagy beviteli eszköz esetében alkalmas lehet a gépelésre. Itt egészen merész ötleteket vázol fel az egyetemistákból álló csapat, hiszen szerintük a jövőben bármilyen hordható eszközön, órán, szemüvegen, vagy akár egy gyűrűn is elképzelhető a szoftver használata.



A közösségi finanszírozásban elindult Minuum projekt (a Kickstarter helyett az Indiegogot választották) eddigi eredménye (pár nap alatt bő 45 ezer dollár) jól mutatja, hogy a felhasználók mennyire ki vannak éhezve egy új, valóban működő adatbeviteli megoldásra. Az eredeti célösszeget tehát jócskán meghaladták már, így most 60 ezer dollárt szeretnének elérni, hogy kiadhassák a hordozható eszközökhöz szánt fejlesztői eszközkészletet.

5 innováció az egér és a billentyűzet leváltására 
Billentyűzetet növeszthetnek az érintőképernyők
Bravúros szövegbevitel érintőképernyőn
Láthatatlan billentyűzet támad a QWERTY-re 

A Minuum billentyűzet első körben Androidon fog megjelenni, és akik legalább 5 dollárral támogatták a projektet, azok a béta verzióhoz már idén júniusban hozzájuthatnak. A végleges verzió 2014 elejére várható, ahogy az alkalmazás iOS kiadása is.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.