Mire mindenki megszokná, hogy a Google levelezője sok mindenben más, mint a régebben megszokott e-mail kliensek, elkészül pár olyan Labs funkció, amely jól összekavarja a képet. Nézzük, mik érkeztek mostanában.

A Gmailt lehet szeretni és lehet tőle idegenkedni amiatt, hogy az addig használt Outlook, Thunderbird vagy bármilyen más "hagyományos" e-mail kliens egyedi levelek megjelenítésére kihegyezett működése helyett egy sajátságos felületet kínál. Aki szereti, pont emiatt teszi: témák alapján összerendezett, beszélgetés-alapú listák, a cimkézett megoldás mellett is egyszerű a felület, könnyen kezelhető és érthető a működés. Most megmutatunk pár olyan Labs-fejlesztést, ahol a Google munkatársai kissé a széllel szemben próbálkoznak...

Többszintű cimkék | Eddig kifejezetten egyszerű volt leveleinket cimkékkel ellátni. Munka vagy család? Pár kattintás és kész volt az a pár jelzés, amelyek segítségével rögtön tudtuk, milyen jellegű, és ezáltal milyen prioritású levelet kaptunk. Most az egyik fejlesztés az úgynevezett "nested labels", mely segítségével al-cimkéket hozhatunk létre. A család cimke alá ezentúl beletartozhat a szűkebb és a távoli, a munka alá a főnökség, a pénzügy és a HR-esek... Kiváló ötlet, kár, hogy épp az eddigi egyszerűség veszik el ezzel - talán csak akkor hasznos, ha mostani cimkéink által behatárolt csoportokba kiterjedt ismerősi vagy munkatársi körünk miatt több százak tartoznak.

Nem tudja a bal klikk, mit csinál a jobb | Úgy tűnik, a Google egyik fejlesztője azt a funkciót is hiányolta a Gmailből, hogy nincs betekintő ablaktábla az e-mailek gyors megtekintésére. Épp ezért létrehozta a tökéletesen feleslegesnek tűnő, jobb kattintásra megnyíló külön ablakos betekintés lehetőségét. Nagyszerű és hiánypótló, főleg annak tekintetében, hogy a bal gomb megnyomásával ugyebár megnyithatom az egész üzenetet.

Persze a Labs fejlesztéseitől nem kell félni, ezek csupán opcionálisan bekapcsolható elemek, ezek összerakása egyfajta "játszótérként" szolgál a Google programozói számára. Az itt megjelent extrák közül igen kevés kerül be a levelezőszolgáltatás alapértelmezett funkciói közé.

Ezek fényében már teljesen más színben tűnik fel az eddig leghaszontalanabbnak tartott Labs fejlesztés, amelyet eddig haszontalannak tartottam, ám mostanra szimplán csak aranyos: egyetlen kattintással visszaállíthatjuk az éveken át megszokott "beta" feliratot a Gmail logó mellé...

 

Megerősítette a Fehér Ház, nem elírás a 245 százalékos kínai importvám

A dolog ezen a szinten már régen értelmét vesztette, de az kétségtelen, hogy az értelmetlen rekordok is rekordok.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.