Ázsiai kutatók a hallássérült emberek kommunikációjának könnyebbé tételén dolgoznak. A Kinect bevetésével valós időben zajlik a jelbeszédes társalgás.
Azt régóta tudjuk, hogy az alapvetően játékkonzolnak készült Xboxhoz csomagolt Kinect mozgásérzékelő rendszerben lényegesen több és komolyabb felhasználási lehetőség rejlik annál, minthogy mondjuk a levegőbe csapkodva teniszezzünk. Legutóbb például egy interaktív kommunikációs robotnál láthattuk, mire is képes a technológia.

Jeles fejlesztés  Most úgy tűnik, újabb területen foghatják munkára a Kinectet. Távol-keleti fejlesztők és egyetemi kutatók múlt héten a Microsoft Faculty Summit keretében demózták azt a megoldást, amely képes gyorsan és viszonylag nagy pontossággal lefordítani a jelbeszédet. A fejlesztés a későbbiekben lehetővé teheti a fogyatékkal élők számára, hogy gépekkel vagy más, jelbeszédet nem értő emberekkel könnyedén kommunikáljanak az általuk megszokott formában. A rendszer "visszafelé" is képes dolgozni, azaz a begépelt szöveget egy rajzolt jeltolmács segítségével megjeleníti a másik fél számára. 





A jelbeszéd digitalizálására egyébként nem ez az első próbálkozás. A korábbi módszerek vagy a mozgásérzékelés durvasága miatt, vagy a használt eszközök (például speciális kesztyű) nehéz kezelhetősége, magas költsége miatt nem tudtak áttörést hozni.

Oktató eszköz lehet az Agymenők Sheldon-robotjából
Kinect: játékvezérlő a játékokon túl

MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.