Az egykori Nav N Go a névváltással együtt stratégiai irányváltást is tett. Ennek egyik első eredménye a Fujitsu Ten-nel kötött megállapodás.
A néhány hónappal ezelőtt bejelentett új csapásirány máris konkrét megrendelést hozott a navigációs rendszerek fejlesztésével foglalkozó NNG-nak. A tegnap nyilvánosságra hozott együttműködés lényege, hogy az autóelektronikai eszközöket gyártó Fujitsu Ten Limiteddel közösen alakítanak ki gyárilag beépíthető audio-, video- és navigációs egységet, amely bizonyos autómárkák központi elemébe építve 2012 első felétől lesz elérhető az európai, észak-amerikai és ausztrál piacon.

Újratervezés A korábban Nav N Go néven ismert, budapesti központú fejlesztőcég azért kényszerült iránymódosításra, mert az eddig alapvető felvevőpiacának számító kézi navigációs eszközökből (PND) az utóbbi években egyre kevesebb fogyott. Ennek oka elsősorban az okostelefonok fokozatos térnyerése, hiszen ezek a mobilok a megfelelő alkalmazás segítségével ugyanazt a funkcionalitást képesek biztosítani, azaz a PND feleslegessé vált.



A kiutat az autókba előre telepített, más néven OEM navigációs szolgáltatásokban látta meg az ezzel párhuzamosan neveti is váltó NNG. Ezen belül is elsősorban a kis- és középkategóriás járművekbe építendő navigációs rendszereket szeretnék ők fejleszteni az autóipari beszállítóknak.

Egyedi megoldás A fent említett partnerség keretében az NNG iGO Navigációs szoftverét a Fujitsu Ten feltételei alapján testre szabott megoldássá alakítják, amelynek része egy egyedi munkafolyamat és célállomás kereső, valamint egy kimondottan erre az eszközre kialakított HMI (Human Machine Interface – ember-gép interfész). Az egyszerű használatot hangvezérlés és az úti cél hangalapú megadással kívánják segíteni. Annak érdekében, hogy minél több információt tudjon közölni a vezetővel a rendszer, megosztott képernyő segítségével a különböző funkciók párhuzamosan jeleníthetők meg.

Új kapukat dönget az NNG
Autósok helyett gyártókra koncentrál a nevet váltott Nav N Go

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.