Európában eddig csak Nagy-Britanniában tesztelhették az érdeklődő nagyvállalatok és intézmények a tavaly ősszel bemutatott Oracle Exadata adatbázisgépet. Szeptembertől a Sysman budapesti telephelyén is kipróbálhatják majd, milyen gyorsulást tudnak elérni adatbázisaik üzemeltetése terén.
Közös Oracle Exadata demóközpontot hoz létre Budapesten az Oracle Hungary és stratégiai partnere, a Sysman Zrt. A Sun és Oracle által közösen fejlesztett Exadata Database Machine Version 2 célhardver Oracle adatbázisok futtatására használható, mind az adattárházak, mind pedig az online tranzakció-feldolgozás (online transaction processing - OLTP) terén.

Jelentős lépés A hazai Exadata demóközpont létrehozása amiatt jelentős az Oracle számára, mivel Európában eddig csak Nagy-Britanniában működött hasonló centrum; eddig a kontinens minden ügyfele, köztük a magyar cégek is oda jelentkezhettek be. "A Sysmannal kötött stratégiai partnerségünknek köszönhetően ősztől a magyar és közép-kelet európai érdeklődőket kevesebb sorban állással, közelebbi helyszínen tudjuk tesztelésre fogadni"  - nyilatkozta a bejelentés kapcsán Hauk Péter, az Oracle Hungary partnerkapcsolati igazgatója.

A két cég a tesztközpontot olyan ügyfelek kiszolgálására szánja, akik nagy számítási igényű alkalmazásokkal rendelkeznek, és keresik a lehetőséget adatbázisaiknak gyorsítására, hatékony üzemeltetésére. Tipikusan ilyen problémával küzdenek például azok a cégek, szervezetek, ahol bizonyos zárási, feldolgozási, lekérdezési folyamatoknak adott időn -– lehetőleg minél gyorsabban - kell lefutniuk.

A demóközpont a hazai érdeklődőknek illetve a környező országok ügyfeleinek nyújt lehetőséget arra, hogy saját adatbázisaikat teszteljék az adatbázisgépen, és meggyőződjenek arról, hogy a milyen teljesítmény és sebességnövekedést tud nyújtani számukra a rendszer. A demóközpontban a cégek saját adataikkal tesztelhetik a berendezést, így a kapott eredményeket összehasonlíthatják a hardver infrastruktúrájukon végzett mérésekkel.

A központ a Sysman Zrt. telephelyén kap helyet, ahol a tesztelésre bejelentkezett ügyfeleknek dedikált szakemberek nyújtanak segítséget. Az Oracle specifikus Exadata tréningjét eddig a hazai partnerek közül egyedüliként a Sysman munkatársai végezték el. A tesztelési lehetőség iránt már most nagy az érdeklődés, a demóközpont előjegyzése őszre már több hétre foglalt.

A régióban már használják Magyarországon egyelőre még egy szervezet sem használja az Oracle Exadata nagyteljesítményű adatbázisgépét, de a cég szerint itthon is egyre nagyobb az érdeklődés a bankok, telekommunikációs cégek és államigazgatási szervezetek részéről a mintegy 60 millió forinttól induló adatbázisgép iránt. Információnk szerint eddig két hazai szervezet - köztük a Raiffeisen Bank - próbálta ki a hardvert a nagy-britanniai központban.

A közép-kelet európai régióban a lengyel Allegro aukciós portál üzemeltetője vásárolt először Exadata v1-t, és a következő generációs gép tavaly szeptemberi megjelenését követően a román Banca Transilvania pénzintézet tett szert egy Exadata v2-re. A Banca Transilvania az új megoldással a korábbi rendszernél tízszer, néhol hetvenkettőször gyorsabb teljesítményt kapott a cég nyilatkozata szerint. A megoldást használó egyéb szervezetek is  jelentős javulásról számoltak be: a BNP Paribas 16-szoros, a bolgár M-Tel 10-72-szeres lekérdezés gyorsulásról számolt be.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.