Hazánkban is elérhetők lesznek áprilistól a szoftvercég havidíjas online csoportmunka-szolgáltatásai, amelyeket most 30 napig ingyenesen lehet kipróbálni.

 

Az internetkapcsolattal rendelkező vállalkozásoknak egyre több lehetőségük nyílik arra, hogy az informatikai rendszerüket ne saját maguk üzemeltessék, hanem a világhálón keresztül, professzionális szolgáltatók által működtetett adatközpontokból vegyék igénybe azokat.

Az elmúlt időszakban a legnagyobb szoftvergyártóként a a Microsoft is csatlakozott a trendhez, amikor 2008 őszén először az Egyesült Államokban, majd számos más országban is elindította csoportmunka-szolgáltatását Business Productivity Online Suite néven.

Idén áprilistól Magyarországon is előfizethetnek a vállalkozások az online szoftverszolgáltatásra – jelentette be a Microsoft pénteken. A szolgáltatás keretében a Microsoft több népszerű alkalmazásának online változatait is el lehet érni egyben, vagy külön-külön. A szolgáltatások között megtalálható:

~ bárhonnan elérhető levelezés, közös naptár, feladatlista (Microsoft Exchange Online)
~ csoportmunka és dokumentumtár (Microsoft SharePoint Online)
~ azonnali üzenetküldés, jelenlét érzékelés és tartalommegosztás (Microsoft Office Communications Online)
~ online konferencia és megbeszélés (Microsoft Office Live Meeting)

30 napig ingyenes | A rendszer 2010 áprilisra tervezett kereskedelmi indulását követően a szolgáltatásokat havidíjas konstrukcióban érhetik majd el a felhasználók (a pontos költségek kiszámításához egy költségkalkulátor is elérhető). A bevezetési fázisban most 30 napig ingyenesen próbálhatják ki a szolgáltatást, amihez mindössze egy (csak angol nyelven elérhető) regisztráció szükséges.

A Microsoft a viszonteladáshoz is keresi a partnereket, akiknek ehhez szintén regisztrálniuk kell magukat és el kell végezni egy vizsgával végződő online kurzust.

 

Adattal foglalkozik és informatikai vezető? Szekérderéknyi pénzt szakíthat

Átlag fölött nőtt azoknak az informatikai vezetőknek a befolyása – meg persze a felelőssége és a kompenzációs csomagja is –, akik a vállalatok adatait kezelik.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.