A Hitachi nálunk is elérhető, középkategóriás megoldása egyetlen platformon teszi lehetővé a különböző típusú adattárolást, és a gyártó összes terméke is egyetlen felületről menedzselhető.
A Hitachi Data Systems, a japán cégóriás amerikai leányvállalata április végén jelentette be Hitachi Unified Storage (HUS) termékvonalát, amely egyetlen platformon belül teszi lehetővé a blokk-, fájl- és objektumalapú adattárolást. A középpiacra pozícionált HUS hardverportfólióban már a Hitachi Command Suite (HCS) szoftvercsomag biztosítja az egységes menedzsmentet, leváltva a korábbi Storage Navigator szoftvert. A gyártó szerint a megoldás erőssége az üzemeltetés egyszerűsítésében és a költségek leszorításában rejlik: a HUS semmiképpen sem a legfelső kategóriát akarja meghódítani.
Minden egyszerűbb lett ■ A Hitachi tárolórendszereit 2010 óta itthon is forgalmazó Avnet csütörtöki sajtóbeszélgetésén mutatta be
az új storage-okat. A cég ügyvezetője,
Bartha Péter szerint sokszor a hazai ügyfelek szemében is döntő szempont az eszközök egyszerű menedzsmentje, amihez hozzájárul az alacsony szervizigény vagy a valóban készre fejlesztett termékek. Az Avnet kínálatában a Hitachi versenytársai, mondjuk az EMC vagy az IBM termékei is szerepelnek, így Bartha Péter saját tapasztalatai alapján mondhatta el, hogy a különböző megoldások megtérülése vagy teljesítménye máskülönben igen hasonló lehet.
A Hitachi Data Systems Magyarországért, Romániáért és Bulgáriáért felelős regionális képviselője,
Kozák Tamás is úgy látja, hogy jelenleg a középpiac nyújt lehetőséget a látványos
növekedésre, ahol egyre komolyabb igények jelennek meg. A szervervirtualizáció költségei két-háromszorosan jelentkeznek a kapcsolódó, adattárolást érintő beruházásokban. Ezért, bár a virtualizáció szempontjából a teljes birtoklási költség és a befektetés megtérülése nagyjából állandó, a pénzt az adattárolók területén érdemes megfogni, különös tekintettel az adatrobbanás hatásaira és a lapos informatikai büdzsékre.
Jól teljesített a régió ■ A
HUS a Hitachi szándékai szerint egyszerűsíti a virtualizált alkalmazáskezelést és -telepítést, a megszokottnál magasabb szolgáltatási szinteket biztosít a kis- és középvállalatoknak is, nyílt architektúrája pedig támogatja a Microsoft SQL Server, a Microsoft OfficeSharePoint Server, a Microsoft Exchange Server, a VMware View (VDI), illetve az Oracle adatbázis-megoldásokat. A vállalat még az idén be akarja vezetni a strukturálatlan adatok hatékonyabb kezelését célzó Hitachi NAS Platform F sorozatot, és erre az évre ígérik a tárolási kapacitás optimalizálására fejlesztett backup célgépüket is.
Az új, nagyobb használható kapacitást nyújtó és gyorsabb olvasásra képes tárolórendszer fejlesztésében nagy jelentősége volt a hálózati storage megoldásokat szállító BlueArc tavalyi felvásárlásnak. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a Hitachi Data Systems globálisan 22 százalékos éves növekedést jegyzett, amelyben Közép-Kelet-Európa vitte a prímet jóval 100 százalék fölötti eredménnyel. A gyártó hazai részesedéséről azonban sem Kozák Tamás, sem az Avnet képviselői nem árultak el pontos számokat.