Maradt bejelenteni való a Google éves nagy konferenciájának második napjára is: a Chrome és a Drive ellenséges területen landol, azaz megérkezik az Apple termékeire. Plusz a Google Docs immár netkapcsolat nélkül is használható lesz.

Gigarendezvényének első napján saját táblagéppel, médiaközponttal, új androidos operációs rendszerrel és szuperszemüveggel villantott a világ egyik legjelentősebb informatikai vállalata. Akik azt hitték, más említésre méltó dolog már nem is fog történi az I/O 2012-n, azok bizony tévedtek.



A-Day  A második nap bejelentései közül egyértelműen kirajzolódik egy összehangolt invázió képe, amely a rivális Apple operációs rendszerére érkező Google termékek formájában jelenik meg. A konferencián büszkén demózták a keresőóriás szakemberei a Chrome böngésző iPad-re és iPhone-ra készített verzióját. A desktopon és androidos eszközön megszokott képességek legtöbbje működik az Apple alkalmazásboltjában most megjelenő változatban is. Amit mindenképpen érdemes kiemelni, az a szinkronizáció lehetősége a kölünböző eszközök között. Tehát a felhasználó ugyanazokkal a könyvjelzőkkel, beállításokkal, böngészési előzményekkel találkozhat akkor, ha asztali számítógépétől felállva telefonján folytatja a netezést.

Szintén az inváziós flotta részét képezi a Google frissiben indított adattárolási megoldása, a Drive is. A többek között a Dropbox kivégzésére készülő, alapszolgáltatásként ingyenes cloudos tár mostantól iOS applikáció formájában is elérhető lesz.

Ellenséges terepen  Visszartérve a Chrome-ra, érdemes megjegyezni, hogy a cég saját mobil operációs rendszerén, az Androidon is csak idén bukkant fel. Ami az almás debütálást illeti, ez is különleges, hiszen a nagy böngészők közül a Google megoldása jelenik meg elsőként az Apple termékein. Ez önmagában nagy szám, hiszen kis idővel ezelőtt ezt sem engedte meg a cupertinói álomgyár. A saját rendszerükkel való kivételezést azonban nem tudták időtlen időkig fenntartani a böngészőknél, így megnyílt az út a Google előtt.

Egylőre azonban azt a megkötést a felhasználó sem változtathatja meg, hogy az alapértelmezett böngésző a beépített Safari marad. Magyarul hiába telepítjük a Chrome-ot iOS-re, bármilyen levélből, más alkalmazásból lekattintott webcím az Apple böngészőjében fog megnyílni.

Elvágva a külvilágtól  Elszakadva a nagy riválistól még mindenképpen meg kell említeni a második nap bejelentései közül a Google felhős dokumentumkezelő alkalmazáscsomagjának, a Docsnak (magyarul Dokumentumok) a kiterjesztését internetkapcsolat nélküli munkára. A legutóbb sablonokkal és betűkészlettel gazdagodó irodai szoftvercsokor most egy fontosabb lépést tesz a kiteljesedés felé azzal, hogy immár élő webes kapcsolat nélkül is elérhetőek lesznek az állományok, amelyeket a felhasználó offline módosíthat. Az egyelőre dokumentumok esetében élesedő új lehetőséget az ígéretek szerint hamarosan táblázatoknál és prezentációs anyagoknál is használhatjuk majd.

Saját táblagéppel és médiaközponttal támad a Google
Jobb későn? Jön a Chrome böngésző Androidra
Fontokkal, sablonokkal bővült a Google Docs

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.