A héten bejelentett Oracle VM 3.0 szervervirtualizációs és felügyeleti szoftver árában és teljesítményében is feladja a leckét a piacvezető VMware-nek.
Az Oracle közleményei eddig sem szerénykedtek, hogy a cég egy-egy megoldásának árát és teljesítményét közvetlenül összehasonlítsák a versenytársakéval. Erre a harmadik generációs Oracle VM megjelenése ismét kiváló lehetőséget nyújtott, mivel az új szervervirtualizációs és felügyeleti szoftver valóban jó ajánlatnak tűnik, ami több területen is csábító lehetőségeket kínál az ügyfeleknek.

Árban is erős A szoftver letöltése ingyenes, a támogatás díjszabása pedig kedvezőbb a VMware vSphere 5 árazásánál. Az Oracle VM maximálisan 128 CPU-val generálhat virtuális gépet, ami többszöröse a vSphere 5 vagy a Microsoft Windows Server 8 által kínált lehetőségnek. A magas fokú skálázhatóság a kiosztható memória tekintetében is érvényes, amennyiben a VMware megoldásához hasonlóan 1 terabájt osztható a virtuális gépekre.

A frissen belépő ügyfeleknek sokat számíthat a Windows-virtualizáció támogatása is. Bár a felvázolt teljesítmény és a költségek is az Oracle saját szervereire alapulnak, tehát a vSphere-rel való összehasonlítás eredménye attól is függ, hogy az utóbbit milyen hardverekre telepítik, a vállalat közleménye szerint az Oracle VM 3.0 egy vSphere - Red Hat Enterprise Linux megfeleltetésben is négyszer olcsóbb megoldást jelent.

Az Oracle komoly toborzásba kezd Európában
Sok profitot hozott, mégis büntették az Oracle-t

Már előre elkészített alkalmazássablonok és a virtuális gépek előre konfigurált képei is az adminisztrátorok rendelkezésére állnak, megkönnyítve más Oracle alkalmazások telepítését és futtatását. Fontos újdonság, hogy a megoldás részévé vált az új VM Manager felügyeleti eszköz, amely a virtuális gépek létrehozását és menedzsmentjét szolgálja. Az Oracle VM Storage Connect plugin API jelenleg az OVF (Open Virtualization Format) révén együttműködik a NetApp, a Hitachi vagy a Fujitsu tárolóival, illetve az Oracle saját Pillar Axiom SAN tárolórendszerével és a Sun ZFS Storage Appliance célgéppel.

Most a VMware jön Úgy tűnik, hogy a virtualizációs piacon új játékosnak számító Oracle igen versenyképes konkurenciája lesz piacvezető a VMware-nek. Természetesen az értékesítési csatornák számára VMware neve az utóbbi időben elszabadult árai ellenére is jól cseng, így az Oracle-nek nem lesz könnyű dolga, hogy stabil hídfőállást építsen ki magának ezen a területen - különösen, hogy az augusztus legvégén megrendezett VMworld valószínűleg új technológiák és partnermegállapodások bejelentését hozza majd.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.