Mostantól bármilyen vállalat felépíthet magának egy személyre szabott, belső használatú közösségi rendszert: a Salesforce.com ingyenessé tette a Chatter.com használatát.
A vállalati közösségi megoldások sok esetben lehetnek hasznosak. A személyes kommunikáció buktatóit, az egyes részlegek közötti hiányos információáramlást, a projektmenedzsment nehézségeit javíthatjuk fel egy olyan közösségi megoldás használatával, amelyben egyfajta céges Facebook módjára követhetünk projekteket, dokumentumokat vagy épp eseményeket.

Lájkolom a taszkodat Ha beregisztrálunk a Chatter.com szolgáltatásába, egy ismerős felülettel találkozhatunk: a Facebook vagy a hasonló közösségi oldalak kinézete, elrendezése és funkcionalitása köszön vissza. A különbség csupán az, hogy ebben a vállalati folyamatokra optimalizált megoldásban csak saját cégünk munkatársai láthatják egymást, a belső folyamatokat és kommunikációt.

A beregisztrált munkatársak a "nagy testvérben" megismert módon státuszüzenetben frissíthetik, mivel is foglalkoznak éppen, így másoknak nem lesz nehéz kideríteni, hol van, mit csinál épp az illető. Megoszthatunk egymással fájlokat, létrehozhatunk szervezeti egységeket, ahol az adott divízión belül dolgozó kollégák beszélhetnek meg másokra nem tartozó ügyeket, vagy akár közös brainstorm-beszélgetéseket is indíthatunk.

Váltson Microsoft Dynamicsra 200 dollár fejpénzért!
Microsoft-Salesforce: peren kívül zárult a jogvita
Kisvállalati informatika nulla forintért?

Közösségben könnyebb Egy nemrég elvégzett közvéleméynkutatásból kiderül, hogy a megkérdezett 6000 felhasználó szerint könnyebbé és hatékonyabbá tette a munkát a Chatter.com bevezetése. 28 százalékkal kevesebb "élő" megbeszélésről, és 32 százalékkal kevesebb belső e-mailről számoltak be, ráadásul 50 százalékuk szerint érezhetően gyorsabban találják meg a fontos információkat ezzel a módszerrel.

A Chatter egyrészt már ebben az ingyenes formában is hatékony, de az üzemeltető Salesforce természetesen azt reméli, hogy a még gazdagabb funkcionalitásra vágyó vállalatok egy része a fizetős szolgáltatásokat is igénybe veszi majd.

A magyarok fontosnak érzik a digitális képességeket, de sokaknak van mit tanulnia

Egy friss hazai reprezentatív felmérés szerint honfitársaink több mint fele érzi úgy, hogy digitális ismeretein lenne mit csiszolni.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.