Ha harc, legyen harc: ez is lehetne a jeligéje a Facebook legfrissebb bejelentésének. A Google+ egyik legfontosabb újdonságára, a Hangouts-ra válaszolva mostantól működik a Skype motorjára épülő videócsevegés a "régebbi közösségi oldalon" is.
Hirdetés
 
Mark Zuckerberg és kompániája már jó ideje kacérkodik a Skype integrálásával. Egy jó ideje szállingóztak a hírek a facebookos videótelefonálás elindításáról, majd egy ideig aludt a téma, amikor pár napra használhatóvá vált a T-Mobile és a Vivox közös fejlesztésében készült Bobsled alkalmazás, amely egyelőre csak hangátvitelt tett lehetővé a chatpartnerek számára. Ezt azonban napokon belül letiltotta a Facebook, és ezután csaknem három hónappal végre megérkezett a Skype segítségével megvalósított saját videós megoldás.

Az egyszerűség varázsa A videóchat elindítása kifejezetten egyszerű. Először jelentkezzünk be a Facebookra, majd a facebook.com/videocalling oldalra navigálva egy nehezen eltéveszthető zöld gomb fogad Get Started felirattal: ne habozzunk, kattintsunk rá!


Ekkor kinyílik a böngésző bal alsó sarkából a jól ismert csevegő ablak, a rendszer pedig jelzi, hogy csak ki kell választanunk, kivel szeretnénk videós kapcsolaton keresztül beszélgetni.


Ha kiválasztottuk az illetőt, a hagyományos chat ablak ugrik fel, amelyben továbbra is van lehetőség szöveges azonnali üzenetet írni. Itt azonban megjelenik a fejlécben a kis kamera ikon: erre kattintva kezdeményezhetünk hívást.


Az első hívásunk előtt kell átesnünk a rövid telepítési procedúrán, melyre egy figyelmeztető ablakban rá is kérdez a Facebook.


Ezután egy letöltés indul el, melyet jóváhagyva, majd a letöltött parancsfájlt lefuttatva feltelepül a facebookos videó-kliens.


Innentől kezdve szabad a kép és szabad a hang: bárkit kiválaszthatunk a megszokott Facebook-használat közben a chat-listából és kezdeményezhetjük a hívást. Ha a hívott félnek még nincs telepítve a videós segéd, egy felugró ablakban kap figyelmeztetést a hívásról, és pár kattintással telepítheti a parancsfájlt, ezután folytatódhat a hívás.


Ki nyer ma? A Google-nak és a Facebooknak nagyon egyszerre sikerült elindítani a két konkurens szolgáltatást, ám a Google+ a pár napos előny ellenére funkcionális hátrányban van, hiszen a béta állapotú közösségi szolgáltatásra még gyakran akadozik, vagy hosszabb ideig is szünetel a regisztráció lehetősége. Épp ezért lasan gyűlnek az ismerősök és a csevegőpartnerek.

Az azonban egyelőre mindenképpen a Google+ Hangouts megoldása mellett szól, hogy abban alapból lehetőség van többfelhasználós videótelefonálásra akár felhasználói csoportok (körök) meghívásával, vagy az ismerősök manuális bejelölgetésével. A Skype természetesen szintén képes csoportos videóhívásra, azt azonban még nem tudni, hogy mindez a facebookos kliensben is elérhető lesz-e. Zuckerberg ugyanis azt is bejelentette, hogy érkezik a csoportos chat lehetősége, ez azonban csak a szöveges üzenetváltásokra vonatkozik.

Mark Zuckerberg mindenesetre még több fontos fejlesztést ígért a közeljövőre nézve, akár ez is köztük lehet olyan egyéb tervek mellett, mint a sokak által mostanra várt natív iPad-alkalmazás. Azt mindenesetre már hivatalosan megtudtuk, hogy a Facebook átugrotta a 750 millió felhasználós lécet is: a Google+ ettől még messze jár, ám a regisztrált Google felhasználók száma alapján hamarosan igen szorossá válhat a webes óriások közösségi versenye.

Google+: funkciók, amiket hiányopltunk Facebookról
Klónozással támad a Facebookra a Google
A Facebook megállította az adatszivattyút

Itthon is vehetünk már humanoid robotot

A tavaly bemutatott Unitree G1 humanoid robotot alapkiszerelésben bruttó szűk 12 millió forintért kínálja a hazai forgalmazó.
 
A szoftveresen definiált WAN egyik fontos üzenete, hogy a biztonság és a hálózatmenedzsment magasabb fokú integrációjával jelentősen növelhető egy szervezet kiberbiztonsági szintje.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.