Egybehangzó piaci pletykák szerint a HP csak időlegesen fújt visszavonulót a táblagépek piacán. A hírek szerint a Palm webOS rendszerével szerelt gép már ősszel elérhető lesz.

A táblagépek fekete napján két iPad-rivális is meghátrált. A Microsoft Courier mellett a Hewlett-Packard Slate (palatábla) elnevezésű eszközét sem merték összeereszteni az Apple új üdvöskéjével. Utóbbi akció azonban csak időlegesnek tekinthető, hiszen minden jel arra mutat, hogy a HP gőzerővel dolgozik a tervek átalakításán. A Hurricane (hurrikán) néven emlegetett új táblán valószínűleg a Palm webOS rendszerének átalakított verziója fog futni.

A HP áprilisban 1,2 milliárd amerikai dollárért vette meg a PDA-k megjelenésében elévülhetetlen érdemeket szerzett Palmot. A nagy múltú cég azonban az okostelefon-szegmensben már nem szerepelt olyan jól, így a felvásárlás senkit nem lepett meg. Az első szakértői reakciók természetesen úgy tippelték, hogy a Palm azért kellett a HP-nak, hogy erős infrastrukturális alapokon tudjon csatát kezdeni az egyre kövérebbé hízó okostelefon-piacon.


!Hasta la vista, Windows! | Ám mint ahogy lapunk is megírta, az üzletnek egyéb járulékos előnyei is lehetnek, konkrétan a táblagépek területén. A HP sokáig készülő, majd januárban a Microsoft vezére által beharangozott Slate-je elvileg Windows 7-es operációs rendszeren futott volna, ám a Palm felvásárlásával egy új, a HP szempontjából függetlenebb lehetőség is körvonalazódott. Ha hinni lehet a - később általában beigazolódó - jól értesült forrásokból származó pletykáknak, akkor a Slate-et pontosan ezért állítatta le a HP.

A webOS-sel szállított új táblagép új nevet is kapott. A rendkívül meggyőző Hurrikán titulusra persze rá kell majd szolgálnia a hírek szerint akár már ősszel kapható HP táblagépnek. Az iPad sikere és időelőnye akkora, hogy valóban forgószélnek megfelelő átütőerőre lesz szükség a trend megtöréséhez.

Senki nem érti és senkinek nem kell, mégis öntik bele a pénzt – mi az?

A válasz természetesen a generatív mesterséges intelligencia, amire a Gartner szerint idén közel 650 milliárd dollárt költ a világ.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.