Az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karán hivatalosan is átadták a hat éve működtetett alkalmazásmenedzsment labor felhőre optimalizált utódját: a hallgatók elméletben és gyakorlatban is naprakész környezetben készülhetnek fel a cloud kihívásaira.
Dr. Paál Péter, a HP Magyarország vezérigazgatója és
Dr. Fodor János, az Óbudai Egyetem általános rektorhelyettese hivatalosan is átadta az új felhőszámítási labort: a HP hardver-, szoftver- és hálózati eszközeire épülő labor segítségével 2011 szeptemberétől a cloud bekerül a hivatalos tanrendbe.
A felhőkbe és tovább ■ Dr. Fodor János szerint az egyetem folyamatosan törekszik arra, hogy ne elégedjen meg a meglévő technológiák követésével: a hallgatók számára azokat a legmodernebb lehetőségeket szeretnék biztosítani, amelyek "csúcsszinten képzett" szakemberekké tehetik őket. Az infrastrukúra-automatizáció, virtualizáció és következő generációs felhőszámítási technológiák elméleti és gyakorlati oktatása váltja fel az előző generációs megoldásokra alapozott alkalmazásmenedzsment labor által kínált módszereket.
A megoldás, melynek üzembehelyezési munkáit a HP Magyarország technológiai szolgáltatások-üzletágának szakemberei végzik el, egyúttal az egyetem tesztelési és kutató-fejlesztői munkáját is segíti. A felhőszámítási szakemberek képzését a HP nem csak a felhőszámítási labor létrehozásával, hanem az egyetemmel közösen kialakított, gyakorlati ismeretekre koncentráló tanterv kidolgozásával is támogatja.
Konvergens egyetem ■ A labor a HP Konvergens Infrastruktúra portfóliója alapján épül fel. Magját a HP BladeSystem megoldása jelenti, a labor szerverkörnyezetét ProLiant BL460c pengeszerverek egészítik ki. Az intelligens hálózatok felépítését a hallgatók a laborban működtetett HP Virtual Connect eszközök alapján tanulhatják meg, de arról is tapasztalatokat szerezhetnek, milyen megoldások segíthetik egy cloud-központ még hatékonyabb működését. Az Insight Dynamics, melynek célja az IT kapacitások gyorsan telepíthető erőforrás-csoportokba való szervezése. Az Insight Dynamics-szal kiegészülő üzemeltetési környezet a HP “felhőalapú” technológiája révén felgyorsítja az erőforrások kihelyezését és optimalizálja az IT kapacitásokat a fizikai valamint a virtuális környezetek között, és egyúttal rendkívül magas szolgáltatási szinteket garantál.
"A számítási felhő fontos és egyre bővülő platform az ilyen jellemzőket kereső vállalatoknak. A felhasználóoldali igény ezen irányba mutató bővülésével a felsőoktatásban zajló képzésnek is lépést kell tartania. A HP számára éppen ezért kiemelt jelentősége van annak, hogy támogassa az egyetemi közösséget a naprakész tudás átadásának biztosításában." - mondta Dr. Paál Péter a hivatalos átadás előtt.
"A képzési kínálat célirányos bővítése, valamint a szükséges laborháttér biztosítása lehetővé teszi azt is, hogy a jelenlegi HP Alkalmazásmenedzsment Kompetencia Központ Felhőszámítási Kompetencia Központtá váljon, ezáltal az egyetem naprakész tudással készítse fel a hallgatóit az üzleti élet informatikai kihívásaira." – összegezte Dr. Fodor János.