Már csak néhány nap van hátra, és elkezdődik az Oracle-felhasználók legnagyobb hazai rendezvénye a balatonalmádi Ramada Hotelben. A március 23-24-i HOUG konferencia végleges programjában az egyik legérdekesebb újdonság az Oracle Exadata v2 csúcsgépe, amely nem csak adattárházaknál, hanem online tranzakció-feldolgozáshoz (OLTP) is használható.
Március 23-án, kedden délután fél 3-tól az Államigazgatási és egészségügyi megoldások szekcióban az Oracle Hungary Kft. szakértője, Fekete Zoltán tart előadást az a kormányzati projektekben használható nagy teljesítményű hibatűrő környezetről, ahol az Oracle Exadata v2 lehetséges felhasználási lehetőségeit ismerteti az államigazgatási szférában.
Ugyanő tart előadást egy nappal később, 24-én fél 2-kor az Üzleti intelligencia és adattárház szekcióban az az Oracle adatbázisok ideális OLTP és adattárház környezetét ismerteti.
Az Oracle és a Sun által közösen kifejlesztett Exadata v2 adatbázisgép iránt itthon is egyre nagyobb az érdeklődés; az Oracle reményei szerint a közeli hónapokban egy hazai partnernél is teszthetik majd az gépet a várhatóan bankok, telekommunikációs cégek és államigazgatási szervezetek közül kikerülő érdeklődők.
A világ első OLTP Database Machine rendszerét tavaly szeptemberben mutatta be az Oracle, amely a világ leggyorsabb rendszere mind az adattárházak, mind pedig az online tranzakció-feldolgozás terén. - Az Exadata Version 1 a világ leggyorsabb megoldása volt az adattárházak alkalmazási körében.
Az Exadata Version 2 kétszer gyorsabb elődjénél, az Exadata v1 megoldásnál adattárházi alkalmazásoknál, és az egyetlen adatbázisgép, amely képes OLTP alkalmazások futtatására. Az Exadata v2 szinte valamennyi adatbázis-alkalmazást gyorsabban és költséghatékonyabban futtatja, mint bármely más számítógép a világon – nyilatkozta akkor Larry Ellison, az Oracle vezérigazgatója.
A közép-kelet európai régióban a lengyel Allegro aukciós portál üzemeltetője vásárolt először Exadata v1-t, és nemrégiben a román Banca Transilvania pénzintézet tett szert egy Exadata v2-re. A Banca Transilvania az új megoldással a korábbi rendszernél tízszer, néhol hetvenkettőször gyorsabb teljesítményt kapott a cég nyilatkozata szerint. (x)
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak