Az Egyesült Államokban már tesztelik azt az eljárást, amely alapját az inhaláló berendezésekbe telepített GPS-eszközök adatai adják. Az elképzelés szerint az információkat elemző orvosok hatékonyabb kezelési megoldást tudnak majd kidolgozni egy-egy betegnek. A módszer általában is segíthet a világ egyik legelterjedtebb betegségének visszaszorításában.
Hogy a geolokáció nem csupán étteremkeresésről és helyi akciós ajánlatok levadászásáról szól, azt ékesen bizonyítja az az orvosi kísérlet, melyről a The Economist nyomtatott kiadása számolt be.

A cikk tanúsága szerint a Földön körülbelül 300 millió ember, azaz a populáció öt százaléka küzd az asztma gyengébb vagy súlyosabb megnyilvánulásával. Az Egyesült Államokban folyó kísérlet a betegek inhaláló berendezését használja fel releváns információk begyűjtésére.

Tudom, hol lettél rosszul múlt héten A készülékekbe telepített GPS segítségével minden olyan alkalmat rögzítenek, amikor a tulajdonosa használta az eszközt, azaz jelentkeztek az asztma tünetei. Ezek alapján az orvosok az egyes páciensek szintjén is jobb kezelést tudnak ajánlani, mivel pontosabb képet kapnak a beteg állapotáról és a rohamokat kiváltó környezetről.

Például alapvető problémát okoz, hogy a betegek nem tudnak pontosan beszámolni arról, hogy milyen gyakran kellett használniuk az inhalálót. A kapott adatokból nemcsak ezt, de a helyszíneket is teljesen tisztán láthatja a szakember. Nyilvánvalóan a projekt kiterjesztésénél komoly gondot jelent majd az, hogy a páciensek személyes adatait miként lehet erre a célra "elkérni".

Francia-magyar robot vigyázna az idősekre
iPhone-on is elérhető a magyar fejlesztésű egészségügyi kereső

Ugyanakkor az asztma általános visszaszorításában is sokat segíthet ez a szisztéma, amennyiben az egyes készülékek adatait összesített adatbázissá rendezik. Az ezekből kirajzolódó minták támpontokkal szolgálhatnak a megelőzést célzó országos kezdeményezéseknél.

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.