A Tanárblog két szerzője, Nádori Gergely és Prievara Tibor a blog kereteit meghaladó vállalkozásba fogott akkor, amikor az informatika oktatásba való integrálása iránt fogékony, de a lehetőségekkel kapcsolatban nem feltétlenül tájékozott tanárok számára e-könyvet készítettek.
A Kis-nagy IKT könyvnek hívott, ingyenesen letölthető anyag tulajdonképpen egy hatalmas tippgyűjtemény a tanórák szebbé, jobbá, hasznosabbá tételéről IT-s megoldásokkal. A szerzők összesen 53, kérdés formájában megfogalmazott problémára, lehetőségre adnak konkrét alkalmazások bemutatásával választ.
Bár az elején kicsit túlsúlyban vannak a Microsoft különböző termékei és szolgáltatásai (a blogon erős jelenléte van a szoftvercégnek), a későbbiekben ez az arány sokkal egészségesebb szintre csökken, és például a látványos prezentációk készítéséhez (egyébként nagyon helyesen) a Prezit ajánlják.
Nem csak tanároknak ■ Az érettségire való felkészüléstől a kiadott forrásanyagok elolvasásának ellenőrzésén át a szakmai továbbképzésig sok-sok témát érintő gyűjtemény számos olyan problémakört érint, amely akár a magánéletben, akár a munkában jól hasznosulhat azok számára is, akik nem pedagógusok.
Akinek felkeltette az érdeklődését az anyag, az ide kattintva letöltheti azt PDF formátumban.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak