Egy magyar fejlesztésű hangbányászati megoldással nagy hatékonysággal kiszűrhetők azok a callcenter-beszélgetések, ahol az ügyfelek elégedetlenül tették le a telefont.

A szolgáltatók számos ügyfele dönt a szolgáltatóváltás mellett hirtelen indulatok hatására, az ügyfélszolgálattal való elégedetlenség miatt. Ezeket az ügyfeleket eddig nagyon nehéz volt megtalálni, mielőtt felmondták volna a szerződésüket. A sok ügyféllel rendelkező szolgáltatókat hosszú ideje foglalkoztatja a kérdés, hogy miként lassíthatnák le az ügyfelek elvándorlását a konkurenciához.

A Data Research kutatása szerint a banki szolgáltatások esetében ma már nem az ár a legfontosabb indok a maradás mellett, viszont a legfontosabb hat tényező közül négy az ügyfélszolgálat munkájához kapcsolódik; azaz az ügyfelek nagyrészt amiatt pártolhatnak el egy pénzintézettől, mert a bankfiókokban, illetve a telefonos call centerekben nem megfelelően foglalkoztak velük. A felmérés szerint az elvándorlásnak csak egy részét tudják megfontolt érvekkel indokolni, addig a spontán indulatok hatására, az elégedetlenség miatt történt szolgáltatóváltások aránya kifejezetten magas.

Hagyományos módszerekkel nehéz kiszűrni
Az első esetben a hagyományos üzleti intelligencia eszközökkel a korábbi hasonló eseteket elemezve ki lehet szűrni azokat az ügyfeleket, akik hajlamosak lehetnek a lemorzsolódásra, addig a hirtelen indulatból történt szolgáltatás felmondás esetében eddig kevés lehetőség volt arra, hogy ezeket az ügyfeleket meg tudják szólítani, mielőtt felmondanák a szerződésüket.

A call centerek beszélgetéseit ma már mindenhol rögzítik, részben jogszabályi kötelezettségek miatt, részben kockázatcsökkentés, illetve minőségbiztosítás céljából. A rögzített beszélgetéseket azonban eddig csak véletlenszerűen tudták visszahallgatni. Átlagosan a beszélgetések 8 százaléka problémás, ugyanakkor csupán a töredékéről van információja a menedzsmentnek, és sokszor az is pontatlan.

A véletlenszerű visszahallgatások alapján csupán az összes problémás beszélgetés 0,8 ezrelékét tudják megtalálni, és a beszélgetések visszahallgatásán napi 8 órában foglalkozó munkatárs csupán napi fél órát tölt hasznos munkával, a többi időben üzleti szempontból érdektelen beszélgetéseket kell visszahallgatnia.

Érzelem- és beszédfelismerés Ennek áthidalására fejlesztette ki a Nextent a Voice Miner nevű hangbányászati rendszert, amely érzelem és beszédfelismerést végez a legmodernebb beszédjel-feldolgozási és érzelemdetektálási technológiák felhasználásával. A Voice Miner tulajdonképpen az üzleti intelligencia és a mesterséges intelligencia rendszerek kombinációja.

A Voice Miner minden egyes ügyfélszolgálati beszélgetést automatizáltan feldolgoz: a feldolgozás során a rendszer detektálja a partnerek beszédhangjának érzelmi töltését, felismeri az elhangzott kulcsszavakat, majd ezekre komplex jelentéseket, lekérdezési és üzleti elemzési lehetőségeket biztosít.

A szoftver segítségével nemcsak a betelefonáló elégedetlen ügyfelek szűrhetők ki, hanem nyomon követhető az is, hogy milyen hangnemben, stílusban kommunikálnak egymással a partnerek. A kulcsszófelismerés, mint tartalomszűrő technológia segítségével automatikusan megjelölhetők és kategorizálhatóak az ügyfélszolgálati beszélgetések, ezáltal segítve a céget az ügyfélelégedettség monitorozásában és a panaszkezelésben.

A Voice Minerrel a fejlesztő cég szerint a problémás beszélgetések 70 százaléka kiszűrhető, ezáltal a felügyeletet ellátó munkatársak is sokkal hatékonyabban végezhetik el a feladatukat.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.