Az elkövetkező két hétben minden Gmail-felhasználónál megjelenik majd a levelek mellett egy információs sáv, ahol az adott személlyel folytatott korábbi aktivitásunkat láthatjuk. Feledékenyeknek kötelező.
A Google blogbejegyzése szerint két héten belül a Gmail levelezőfelületén mindenkinél megjelenik majd a levelek jobb oldalán egy új informácós panel.

Mindent anyámról kollégámról Ebben az érintett személlyel vagy személyekkel kapcsolatos közös információk, levelek, projektek, megosztott dokumentumok, közelgő megbeszélések lesznek láthatóan egyszerű és áttekinthető formában kilistázva. Az ötlet nem új, hiszen külső fejlesztők által kínált beépülő pluginek mellett például a Microsoft már jó egy éve elérhetővé tette az Outlookba ágyazható közösségi modulját.

A levelezéstől a dokumentumokon át a programokig...

A Gmailt használóknak azonban mindenképpen érdemes lesz kísérletezni a people widgetnek elnevezett új szolgáltatással, hiszen sok esetben rengeteg időt lehet spórolni azzal, ha rögtön előttünk van egy munkatárs vagy üzleti partner közelmúltbeli aktivitása, aktuális programjait és elfoglaltsági állapotát. Ez már csak azért is jó, mert a munkahelyen egyre több a zavaró (digitális) zaj, amit egy ilyen modul is képes lehet tompítani. Akit pedig csak idegesít egy új ablak megjelenése, azok várhatóan egy kattintással kikapcsolhatják majd a beállítások menüpontban.

Tesztelhető az Outlook közösségi bővítménye
Tipp: lásd azonnal, ha leveled érkezik!
Mennyibe fáj a munkahelyi zűrzavar? [infografika]

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.