A rugalmas OLED kijelzők és az e-papír voltak a nemzetközi FPD kiállítás slágerei. A futurisztikus technológiák némelyike pár éven belül megjelenhet a boltokban.
Új kijelző-technológiák mutatkoztak be a múlt héten Japánban rendezett Flat Panel Display International kiállításon. A Samsung OLED (organikus fénykibocsátó diódákra épülő) kijelzője és az LG e-papírja egyaránt alkalmas rá, hogy a későbbiekben hajlékony paneleket építsenek belőlük, mivel egyiknek sincs szüksége háttérvilágításra.

Új generációs eszközök A Samsung flexibilis OLED kijelzői már az LCD utáni korszakot vetítik előre: egyrészt vékonyabbak, másrészt kevesebbet fogyasztanak és szebb képet adnak, mint a folyadékkristályos képernyők. Bár a technológia önmagában nem számít újdonságnak, jelenleg csak kis méretű kijelzők esetében alkalmazzák, mivel a gyártási költségek egyelőre jócskán meghaladják az LCD kijelzőkét. Ezen változtathat a Samsung megoldása, amit néhány éven belül már a cég termékeiben is viszontláthatunk.


Az IDG videója a Samsung S-alakba görbített kijelzőiről


Képernyők a dossziéban
Az LG az eddigi legnagyobb, 19 hüvelyk átmérőjű e-papírt mutatta be a kiállításon. A technológiát olyan olcsó, alsó kategóriás olvasókban láthatjuk majd viszont, amelyek fokozatosan átvehetik a könyvek és újságok szerepét: a szakemberek szerint az e-papír idővel valóban papírvastagságú lesz, amit gond nélkül magunkkal vihetünk egy mappában, és tökéletesen alkalmas lesz akár üzleti dokumentumok kezelésére is.

Az FPD-n más érdekességek is felbukkantak, mint például a változtatható fényáteresztő képességgel rendelkező üveg, ami nem csak a sötétítő függönyt teszi feleslegessé, de akár filmet is lehet rajta nézni, vagy alkalmas egy irodai prezentáció megjelenítésére. A kiállító vállalatok egyelőre nem jelentették be, hogy az egyes technológiák mikor kerülnek tömegtermelésbe; a Samsung OLED televízióira valószínűleg már nem kell sokat várni, de az olcsó, vékony, összetekerhető e-papír megjelenése felé még csak az első lépéseken vagyunk túl.

Már az emberek álmaiba is beszivárgott a mesterséges intelligencia

Tudtuk, hogy az MI az élet minden területén megjelenik, de így is elég vadul hangzik, ami az Amerisleep márciusi felmérésében olvasható.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.