Egyre több alkalmazás és szolgáltatás "ugrik rá" arra a tényre, hogy a felhőben hatalmas adatmennyiségeket tárolunk, amely keresése, indexelése nem egyszerű feladat. Ehhez kapcsolódik egy újabb érdekes és ingyenes Chrome kiegészítő.
A Graph Your Inbox egy igen érdekes kis kiegészítő, melyet egyelőre Google Chrome böngészőkben lehet használni. Akkor a leghasznosabb, ha nem kifejezetten egy bizonyos levelet keresünk, hanem a levelezésünkben előforduló kulcsszavakkal vagy egyéb feltételekkel kapcsolatos trendeket szeretnénk megnézni időrendben. Milyen gyakran említünk egy bizonyos márkát, személyt vagy szolgáltatást? Mennyire sűrűn kapunk levelet egy bizonyos partnertől? A plugin segítségével grafikusan, időrendben jeleníthetjük meg ezeket az adatokat.

Postafigyelő | Az apró, de sok mindenre használható szolgáltatást Bill Zeller fejlesztette szabadidejében, amikor épp nem a Princeton Egyetemen igyekszik PhD-je megszerzésén. A plugint könnyen feltelepíthetjük a Google kiegészítők gyűjtőoldaláról: ezután a böngésző fejlécében megjelenik a kiegészítő kis ikonja. Használatához jelentkezzünk be a vizsgálni kívánt Gmail-fiókba, majd kattintsunk a fejlécben található Graph Your Inbox ikonra. Egy előreugró ablakban adhatjuk meg a kívánt keresési kifejezéseket, amelyek lehetnek hagyományos szavak, vagy akár szókapcsolatok a Google keresőjében is megszokott paraméterezéssel, például idézőjeles formában (ekkor a pontos kifejezésre keres).

Levelek küldőire vagy címzettjeire is kereshetünk, ilyenkor a from:[email protected] vagy to:[email protected] formátumot használhatjuk. Ezen kívül a Gmailben használható címkéket is vizsgálhatjuk a label:címkeneve formátum segítségével.


Több hasznos megjelenítési forma pár másodperc alatt

Trendek nektek | Ha a plugin végzett első keresőkifejezésünk találatainak megjelenítésével, a grafikonon láthatjuk a vizsgált kifejezés havi előfordulásának gyakoriságát, alatta az aktuális hónap adatait is megtekinthetjük. Az egyes adatokra kattintva mélyebbre is áshatunk, megjelenítve a szóban forgó leveleket.


Keresőkifejezések összehasonlítása sem tart sokkal tovább

Még érdekesebb azonban az, ha újabb kifejezésre keresünk rá: ekkor ugyanis az előzőleg megtalált eredmények nem tűnnek el, hanem más színnel föléjük íródnak az új találatok. Ezzel egyfajta kompetitív trendvizsgálatot is elvégezhetünk: könnyen megvizsgálhatjuk, két üzleti partnerünk közül melyik írt többet, vagy két termékünk közül melyikről érdeklődtek többen. Akiben bármikor felmerülne Gmail-fiókjának ilyen jellegű kutatásának ötlete, az ingyenes kiegészítőt másodpercek alatt feltelepítheti a Google tárhelyéről.

Nem tudjuk és nem is nagyon akarjuk használni az AI PC-t

Mindez egy Intel által rendelt nemzetközi kutatás eredményeiből olvasható ki. Az eladásban érdekelt csipgyártó összefoglalója azért igyekezett a potenciális pozitívumokra koncentrálni.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.