A talán túlságosan nagy felhajtással övezett, az internetet gyökeres megváltoztatását ígérő bejelentésről kiderült, hogy pusztán egy új generációs, csúcssebességű Cisco-routerről van szó.

A Cisco Systems jóelőre és hangzatos körítéssel beharangozott bejelentése nem más, mint a távközlési szolgáltatók számára kínált CRS-1-es modell új generációja. A CRS-3 valóban látványos adatokkal büszkélkedhet. A sajtótájékoztatón John Chambers, a Cisco elnöke elmondta, hogy az új eszköz elődjénél háromszor, legközelebbi riválisánál pedig tizenkétszer gyorsabb. Azt szemléltetve, hogy mire is képes az új szuperrouter, érdekes példákat említett. A CRS-3 képes Kína teljes lakosságát videós telefonhívással egy időben kiszolgálni, vagy a Kongresszusi Könyvtár teljes digitalizált állományát egyetlen másodperc alatt letölteni.

A szemléletes példáktól azonban nem feltétlenül kell hanyatt esni. Ettől még az irodában vagy otthon nem lesz gyorsabb az internetelérésünk. Még akkor sem, ha szolgáltatónk hamarosan beszerzi az alapáron 90 ezer dollárért kínált CRS-3-t. A szupergyors internethez számos egyéb technikai és egyéb feltételnek kell teljesülnie. Kezdve attól, hogy milyen kábelen jut el a központból a helyi elosztóig, illetve onnan a felhasználás helyére, azon keresztül, hogy milyen géppel és beállításokkal dolgozunk, egészen odáig, hogy hajlandók vagyunk-e többet áldozni a szolgáltatónk kínálta gyorsabb elérést lehetővé tevő előfizetői csomagra.

Elsőnek Florida és Louisiana állam lakosainak van esélye az új technológia kihasználására, hiszen a sajtótájékoztatón az AT&T képviselője bejelentette, hogy a CRS-3-at fogják használni a körzetben tesztelt 100 Gbit/sec sebességű internetszolgáltatáshoz. A folyamatos, nagy adatforgalommal járó internetelérést lehetővé technológia első darabkája tehát ott már a helyére kerül. Máshol a szolgáltatókon és saját magunkon múlik majd, mikor kapcsolhatunk nagyobb sebességre.


MI-vezérelt embermosógép készül Japánban

A pilótafülkére emlékeztető szerkezet gyors mosó-szárító programot és teljes felfrissülést ígér a felhasználóknak.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.