Kilépett a bétából a Google Chrome böngésző tizenkettedik kiadása. Nagy meglepetések helyett sok biztonsági foltozás és némi hardveres turbó érkezett.
Az egy hónapja kiadott béta változathoz képest nem sokat változott a Google Chrome legfrissebb stabil változata, amely egészen pontosan a 12.0.742.91 verziószámot viseli. Mivel az egyik leggyakrabban frissülő browserről van szó, senki nem is várt hirtelen bekerülő, hatalmas változásokat, így leginkább a biztonsági szempontokat szem előtt tartó felhasználók örülhetnek az új kiadásnak.


Egy tucatnyi króm és pár gyurmabirka A biztonsági frissítések terén 14 rés befoltozása számít a legnagyobb durranásnak, közöttük öt olyat is betömködtek, amelyet időközben kritikus fontosságúnak nyilvánítottak a szakértők. Még szigorúbb lett a gyanús fájlok letöltésének blokkolására szolgáló Safe Browsing technológia, és mostantól arra is van lehetőség, hogy egyenként töröljük a Flash sütiket.

A hardveres gyorsítás szintén magasabb fokozatba kapcsolt: a Chrome egyre hatékonyabban használja ki a felhasználók számítógépeiben dolgozó dedikált grafikus vezérlőket a videók és egyéb multimédiás tartalmak renderelésére.


A 3D CSS megjelenítés is gyorsult, ezt a Google egy kísérleti weboldallal demonstrálja is: ha Chrome 12-vel nyitjuk meg a Shaun The Sheep nevű Chrome Experiment aloldalt, a grafikus háttérbe ágyazott videót lejátszás közben forgathatjuk el, illetve méretét is változtathatjuk bármiféle akadás vagy leállás nélkül.

A további apróbb javításokról a Chrome hivatalos oldalán lehet egy teljes listát elolvasni, a jól ismert Google Chrome letöltőoldalon pedig már a legújabb változat érhető el a letöltésre kattintva.

Félkész az új európai sütitörvény
Böngészők harca: Internet Explorer vs. Firefox vs. Chrome
Pusztulj ki végre, Internet Explorer 6!

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.