A Vodafone Cloud, Contacts és Protect tárhelyet, illetve további kényelmi szolgáltatásokat nyújt az előfizetőknek.
A Vodafone volt az első a hazai szolgáltatók közül,
amelyik bevezette a korlátlan csomag intézményét a hazai piacon. A
példát azóta a Telekom követte, a megoldás pedig mindkét operátornál hasonló: egy aránylag magas havi előfizetési díj ellenében minden hazai szám hívása, illetve az SMS-küldés ingyenes, vagy úgy is fogalmazhatunk, hogy korlátlan mennyiségben áll az előfizető rendelkezésére.
Megy a Redesítés ■ A Vodafone igyekszik a Red tarifacsomag körüli érdeklődést fenntartani, ezért az ügyfelek tegnaptól három új szolgáltatást is igénybe vehetnek, amelyek közül szerencsére egyik sem kötődik exkluzívan a Red csomaghoz. Az első szolgáltatás Cloud névre hallgat és ingyen tárhelyet kínál (saját, Vodafone-szerverek használatával) az előfizetők számára. Ennél egyértelműen a Red ügyfelek járnak jól, hiszen a kisebbik csomag esetében 7, a nagyobbik (drágábbik) előfizetés esetén pedig 17 GB tárhely jár.
A Vodafone Contacts és Cloud androidos verziója
A többiek alapból 2 gigabájthoz juthatnak hozzá, ami plusz 500, 1000, illetve 6000 forintért tovább növelhető egészen 15 GB-ig. A képek, dokumentumok, zenék tárolására alkalmas Vodafone Cloud Android és iOS rendszerek alól érhető el, van mobilos és táblagépes kiadása is az alkalmazásnak, a szolgáltatás igénybevételéhez pedig érvényes telefonszámra van szükség.
Hasznosak, de semmi extra ■ Ha kicsit szétnézünk a felhőtárhelyet adó szolgáltatók között, akkor kiderül, hogy a 2 GB miatt nem igazán érdemes váltani, hiszen a Dropbox, a Box, az iCloud, a Google Drive legalább megadja ugyanazt, de inkább az a jellemző, hogy 5 gigabájt tárhelyet adnak ingyen. És akkor az olyan extrém esetekről nem is beszéltünk, mint a
Mega, amelynél 50GB az induló tárhely. A Red előfizetőknek már érdemes telepíteniük a Vodafone Cloudot, és persze minden olyan előfizetőnek hasznos lesz, aki nem annyira jártas az ehhez hasonló appok világában.
Az alkalmazások ára és feltételei (a kép nagyítható)
A Contacts, illetve Protect szintén inkább a márkahűséget hivatott erősíteni, mivel olyan szolgáltatásokat nyújtanak, amelyek bármilyen külön telepíthető, akár ingyenes alkalmazásokkal megoldható. A névjegyekről, számokról, e-mail címekről maga az Android is készít másolatot a Gmail fiókunkba, de erre az iOS és az iTunes is képes. A Protect a McAfee által szállított biztonsági szoftver (csak Androidra), amellyel megtalálható vagy távolról lezárható az elvesztett vagy ellopott androidos készülék, illetve a rajta található adatok is törölhetők. A prémium változatra előfizetők ezen felül vírus-, böngészés- és alkalmazásvédelmet kapnak, valamint szűrhetik a beérkező hívásokat és üzeneteket.
A Protectnek már inkább van létjogosultsága, mivel az ilyen jellegű appokat mellőzik leginkább a felhasználók, azon belül is az elveszett készülék távoli menedzselése, törlése tud rendkívül hasznos lenni egy-egy vészhelyzetben. A
Vodafone Cloud androidos és
iOS verzióval is rendelkezik, a
Contacts szintén, a
Protect azonban csak Androidra érhető el. A hazai előfizetők május 2-től kezdhetik használni őket, és hamarosan magyarosítják is az alkalmazásokat.