A nagy gyártó cégek életét könnyítheti meg a japán cég új fejlesztésű szimulátora, amely többek között elsőként képes a kábelkötegek adatforgalmát is figyelembe venni az ellenőrzéskor.
Az összeszereléssel foglalkozó üzemekben alapvető fontosságú, hogy a lehető legkorábbi fázisban értesüljön az üzemeltető az esetleges hibákról, felmerülő problémákról és gazdaságtalan működésről. Ezt a monitorozást már régóta segítik virtuális ellenőrzésre, szimulációra fejlesztett szoftverek.

A Fujitsu most bevezetett programcsomagja több szempontból is túlnő az eddigi megoldásokon. A gyártó közlése szerint ez első olyan virtuális termékszimulátor, amely az elektromos kábelezést (a kábelkötegeket) is ellenőrzi az összeszerelési folyamaton belül. A korábbi megoldások speciális formátumban tárolták a kábelkötegek adatait, amire így nem lehetett kiterjeszteni az összeszerelési folyamat ellenőrzését. Ezért nem lehetett meghatározni, hogyan és a gyártás mely szakaszában célszerű csatlakoztatni a kábeleket.

Kívánság szerint tesztelve
Az új csomag további érdekessége, hogy több szín- és formaváltozatot képes ellenőrizni egyazon 3D modell alapján, ami a Fujitsu reményei szerint megkönnyíti a gyártó cégek számára a sokrétű vásárlói igények és helyi fogyasztói preferenciák szerinti termékváltozatok készítését.

 

Forgalomszimulátorral játszanak a japán kutatóközpontban
Vessük el a high-tech gazdálkodás magvait!

Végezetül említést érdemel az az automatikus rendszer, amely a 3D modell részeit a komponens anyaga, a feldolgozás módszere, foka és más információk alapján színkódokkal látja el. Ily módon az egyes részlegek (tervezés, gyártás-előkészítés, gyártás, minőségbiztosítás) egyszerűen le tudják olvasni a modellről, hogy mely alkatrészek tartoznak hozzájuk. Az alkalmazott gyártási folyamat (forgácsolás, öntés, kovácsolás) alapján színkódolt teljes termékképről például minden egység könnyen kiválaszthatja az általa ellenőrzendő komponenseket.

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.