Az átalakulóban lévő információs világban lassacskán ugyanolyan kötelező lesz egy vállalat vagy szolgáltatás számára a saját okostelefonos alkalmazás, mint 10-15 éve egy honlap. Nem kell azonban feltétlenül százezreket költeni egy fejlesztő bevonására: akad ingyenes, egyszerű módszer is.
Manapság a céges weblap önmagában kevéssé válik - szeretjük, vagy sem, ez a trend. Az okostelefonok és tabletek megjelenésével a felhasználók új, specializált felületek segítségével érhetők el. Egy ingatlanközvetítő iroda ajánlatai között például sokkal könnyebb egy célzott alkalmazásban keresgélni, mint a telefon kijelzőjén megnyíló mobil böngészőben. Hasonló előnyöket szinte minden vállalkozás kovácsolhat azáltal, hogy személyre szabott mobil appok formájában kínál lehetőséget a meglévő és leendő vevők számára az interakcióra.

A fenti példánál maradva, egy amerikai ingatlaniroda vezetőjének 30 ezer dolláros ajánlatot adott egy fejlesztőcég arra a munkára, hogy az ingatlanlista böngészését iPhone, iPad és androidos készülékek alatt, alkalmazás formájában készítsék el. A cégvezető végül nem fogadta el az ajánlatot, hanem saját maga rakta össze az alkalmazást, mégpedig mindennemű programozási tudás nélkül, ráadásul ingyen.


Készül a Bitport hírolvasó alkalmazása, máris látható az app betöltő-képernyője

Kódolás helyett építőkockák A fenti történet az AppsBar alkalmazásfejlesztő szolgáltatás blogjában szerepel, egyike a számos sikertörténeteknek. Az AppsBar sikerét mi sem mutatja jobban, mint a tény, hogy a mindössze tavaly április óta működő szolgáltatás máris 50 ezer ügyfelet szolgált ki, az általa készített alkalmazásokat pedig már több mint egymilliószor töltötték le az iPhone és az Android piactereiről.

A szolgáltatás egyik legfontosabb előnye az alkalmazások létrehozásának egyszerű és kényelmes megoldása. A webes felület bárkit végigvezet azokon a lépéseken, amelyek során a nulláról  felépül a vállalkozás témakörének, céljának megfelelő, személyre szabott alkalmazás, majd segít az app feltöltésében is az App Store-ra és az Android Marketre. A másik csalogató tényező, hogy az AppsBar-nál mindent ingyen vehetünk igénybe: a startup a kész alkalmazások használata közben, hagyományos módon megjelenített reklámokból profitál.


A saját alkalmazás egyik al-funkciója, a saját YouTube-csatorna beemelése

Céges app percek alatt Az AppsBar-ra egy rövid regisztráció után belépve azonnal nekiláthatunk saját első alkalmazásunk elkészítésének. Először ki kell választanunk az app célját, amelyből több tucat előre beállított sablon gondoskodik, oktatási célúaktól az általános üzleti bemutatkozó appokon át akár mobil banki szolgáltatásokig. A következő lépések során feltölthetjük a dizájnelemeket (vagy a megfelelő kézügyesség híján választhatunk az AppsBar megannyi beépített háttere, ikonja és színsémája közül), majd pedig egyenként felépíthetjük az alkalmazás funkcióit.

Létrehozhatunk hírolvasót, közösségi kapcsolatokat kezelő modulokat, videó- és képgalériákat, eseménynaptárat, de akár olyan speciális elemeket is beépíthetünk, mint saját kuponjaink kezelése, vagy épp teljesen személyre szabott űrlapok. A folyamat közben mindvégig láthatjuk az app jelenlegi kinézetét a szerkesztőfelület melletti iPhone vagy androidos telefon kijelzőjén. A tartalomkezelés és testreszabás végeztével publikálhatjuk az alkalmazást, ezt a folyamatot már az AppsBar kezeli: pár nap alatt validálja az appot, a legmegfelelőbb mobilos formátummá alakítva az általunk összeállított egyveleget, majd pedig automatikusan feltölti az iOS és Android piacterére. Az Apple átlagosan pár hét, míg a Google 5-7 nap alatt fogadja el az új alkalmazást, amely ezután máris megjelenik a piacterek kínálatában.


Tipp: kreatív közösségi kommentek a Commentto-val
SugarSync: Dropbox felturbózva
KKV-tipp: kisirodai hálózatok a csúcson

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.