Az idei Innovációs TechShow keretében 21 ígéretes magyar fejlesztés mutatkozik be. A rendezvény különlegességét az adja, hogy az esemény az EU-elnökségi program része lett, így nagyobb nemzetközi visszhangra számíthatnak az indulók.

A Mobilitás és Multimédia Klaszter 2009. óta rendezi meg az innovatív hazai technológiai fejlesztéseket felvonultató Magyar Innovációs TechShow-t. A tavalyi teltházas rendezvény folytatásaként idén május 17-18-án mutatkozhat be az a 21 projekt, amelyeket a közel 90 beérkezett pályázatból választott ki a szakmai zsűri.

Elnökségi program A szerencsések rövid versenyprezentációkban mutathatják be fejlesztéseiket és találkozhatnak kockázati tőke befektetőkkel is. Sőt, mivel az esemény bekerült a magyar EU-elnökség hivatalos programjai közé, jó eséllyel nem csupán határainkon belül értesülnek majd az ötletekről a reménybeli partnerek és befektetők.

A kiállítói standokon bemutatkozó fejlesztések többsége mobilkommunikációs-, vagy webes alkalmazás, ám a felhasználási területek tekintetében nagyon színes a felhozatal - a gyógyászattól kezdve a sporton keresztül az űrkutatásig terjed a találmányok spektruma.

A robotpilótától a webkameralaborig Szintén ígéretes ötletnek tűnik a katasztrófa-elhárítást végző pilótanélküli kisrepülőgép, a mobilinternetet alkalmazó közlekedési jegyrendszer, vagy a webkamera-alapú természet-megfigyelő laboratórium diákok és tanárok számára.

A zsűri tagja volt Nyitrai Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium informatikai államtitkára is, aki elégedetten nyilatkozott a beérkezett pályázatok mennyiségéről és minőségéről.

A tavalyi rendezvényről készült videós beszámolónk

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.