A Mobilitás és Multimédia Klaszter 2009. óta rendezi meg az innovatív hazai technológiai fejlesztéseket felvonultató Magyar Innovációs TechShow-t. A tavalyi teltházas rendezvény folytatásaként idén május 17-18-án mutatkozhat be az a 21 projekt, amelyeket a közel 90 beérkezett pályázatból választott ki a szakmai zsűri.
Elnökségi program ■ A szerencsések rövid versenyprezentációkban mutathatják be fejlesztéseiket és találkozhatnak kockázati tőke befektetőkkel is. Sőt, mivel az esemény bekerült a magyar EU-elnökség hivatalos programjai közé, jó eséllyel nem csupán határainkon belül értesülnek majd az ötletekről a reménybeli partnerek és befektetők.
A kiállítói standokon bemutatkozó fejlesztések többsége mobilkommunikációs-, vagy webes alkalmazás, ám a felhasználási területek tekintetében nagyon színes a felhozatal - a gyógyászattól kezdve a sporton keresztül az űrkutatásig terjed a találmányok spektruma.
A robotpilótától a webkameralaborig ■ Szintén ígéretes ötletnek tűnik a katasztrófa-elhárítást végző pilótanélküli kisrepülőgép, a mobilinternetet alkalmazó közlekedési jegyrendszer, vagy a webkamera-alapú természet-megfigyelő laboratórium diákok és tanárok számára.
A zsűri tagja volt Nyitrai Zsolt, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium informatikai államtitkára is, aki elégedetten nyilatkozott a beérkezett pályázatok mennyiségéről és minőségéről.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak