A Microsoft bemutatta a Windows 8 alaposan megváltozott kezelőfelületét, ami a tervek szerint tableteken, asztali gépeken és notebook PC-ken egyformán használható lesz.
A kaliforniai D9 konferencián a Microsoft bemutatta Windows operációs rendszerének legújabb változatát. Az egyelőre Windows 8 néven futó OS leglátványosabb jellemzője, hogy támogatja az érintőképernyős vezérlést, ám a Microsoft szerint a hagyományos egér-billentyűzet kombinációval is ugyanolyan jól használható. A Windows 8 felhasználói felülete már a Windows Phone 7 mobil operációs rendszer felépítését idézi, ami gyökeres változást jelent az utóbbi évtizedekben megszokott Windows desktophoz képest. Ennek főbb jellemzői a következők:

Az ikonokat az úgynevezett csempék (tile) váltják fel, a felhasználó a nyitó képernyőt is ezekből az elemekből állíthatja össze magának. A csempék szélesebb funkcionalitást és több információt nyújtanak a hagyományos ikonoknál, esetenként azt is szükségtelenné teszik, hogy váltogatni kelljen az alkalmazások között.
Ha mégis ezt szeretnénk, akkor elég egyszerűen rábökni a kiválasztott programra.
Az új felület nem a Windows Phone 7-ből ismert Silverlightra, hanem a webes HTML5 és JavaScript technológiákra épül. A rendszer böngészője ennek ellenére futtaja majd a Silverlightot.
A korábban már felbukkant "snap" funkció segítségével most párhuzamosan jeleníthető meg két alkalmazás.
A virtuális billentyűzet igény szerint a képernyő két szélére rendezhető, segítve a hüvelykujjal való gépelést.




A Microsoft videója a Windows 8 érdekesebb funkcióiról


A Windows 8 a rendszerkövetelmények szempontjából is rugalmasabbá válik. Követve a Windows 7 által teremtett hagyományt, akkora vagy kevesebb erőforrással is beéri majd, mint közvetlen elődje, és a hagyományos x86-os környezeten túllépve az ARM-alapú rendszereken is futni fog. Az Intel ezzel kapcsolatban már korábban közölte, hogy az ARM platformon futó Windows 8 nem lesz visszafelé kompatibilis, tehát az x86 utasításkészletére épülő szoftvereket mindenki kénytelen új formátumra portolni. Az mindenesetre biztosnak látszik, hogy x86-os környezetben minden alkalmazás, ami a Windows 7 alatt működött, a Windows 8 alatt is futni fog.

Windows 8: saját vezérét helyesbíti a Microsoft
Jönnek a szuperhősös mobilprocesszorok

A Windows 8-nak a PC-korszak utáni világban kell majd helytállnia, ahol egyebek között az Androiddal vagy az iOS-szel is versenyez. Érdekes azonban, hogy a "minden eszközre egy operációs rendszer" megközelítés pontosan az ellentéte annak, amit az Apple vagy a Google képvisel. Sokan kétkedve várják, mire lesz képes ugyanaz a Windows 8 egy táblagépen és egy notebookon, míg mások üdvözlik az Apple-féle egyszerűsítés elvetését.

Az új operációs rendszer megjelenésének pontos dátuma egyébként továbbra sem ismert, de a vállalat fontos bejelentéseket ígér a szeptember közepén ugyancsak Kaliforniában tartandó fejlesztői konferenciájára.

Harry Smithnek hívnak? Akkor buktad ezt a szoftvermérnöki állást!

A mesterséges intelligenciát használó toborzószoftverek állítólag nem szeretik az angolszász nevet viselő férfi jelölteket.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.