A Cisco kibővítette az egységes kommunikációs kliense által támogatott megoldása, a Jabber által támogatott platformok körét. Mostantól Windows alatt és iPadeken is indulhat a videó, hang és szöveg alapú csevegés.
Egyre inkább a mobil eszközök felé tolódik az üzleti kommunikáció a Cisco felmérése szerint. A BYOD, tehát a munkahelyen használt saját tulajdonú konzumer eszközök folyamata egyre általánosabb, és a kutatás szerint a dolgozók folyamatosan váltogatják is saját eszközeiket munkaidejük során. Egy ideig az asztaluknál dolgoznak PC-n, külső helyszínekre notebookokkal indulnak el, a tárgyalásra pedig tablettel vagy okostelefonnal ülnek be, miközben mindegyik eszközön valamilyen, egymástól különálló kommunikációs rendszer fut.

A Cisco a fentiekhez hasonló kutatásokból látható trendek miatt igyekszik kiterjeszteni Jabber nevű megoldását a lehető legtöbb platformra, így bármelyik eszköz is legyen épp a kollégánál, mindegyiken ugyanazt az egységes felületet használhatja az üzleti kommunikációra.



Beszélsz, írsz vagy mutogatsz? A Cisco mostani bejelentésével az eddigi platformok (iOS, Android, BlackBerry, Cius) mellé új Windows-alapú kliens érkezett, valamint az eddig iPhone-ra méretezett alkalmazás mellett egy külön iPad-változat is elérhetővé vált. Emellett a gyártó kibővítette a Jabber és a TelePresence natív integrációját is.

A megújult Cisco Jabber és TelePresence portfólió minden eleme együttműködik egymással, ami nemcsak a mobil eszközökben rejlő lehetőségek körét bővíti, hanem a korábbi Telepresence beruházások felhasználási területét is. Így a felhasználók akár az irodából, akár útközben is indíthatnak TelePresence hívást vagy bekapcsolódhatnak folyamatban levő hívásokba Jabber kliensük segítségével.

A mostani fejlesztésekkel megoldható, hogy egy vállalat különféle területeken dolgozó munkatársai gyakorlatilag bárhonnan és bármilyen eszközzel egyetlen virtuális tárgyaláson vehessenek részt. Az iPad-felhasználók mostantól többek között a tablet kijelzőjére méretezett, nagyfelbontású videókonferenciában is részt vehetnek, míg a Windows-felhasználók esetében a Jabber akár az Office szoftverekkel is beépülhet, kiterjesztve a csoportmunka lehetőségeit.



Megérkeztek a Cisco mindent-bele szerverei
Stabil múltat és ködös jövőt jelentett a Cisco
A Cisco újabb zsák pénzt költ a videózásra

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.