Négy hazai felsőoktatási intézmény egységes informatikai tananyagtárházat hozott létre. A tananyagok az oktatóközpontok teljes képzését lefedi.
Részben pályázati forrásból 95 millió forintos költséggel 47 elektronikus magyar és angol nyelvű tananyag készült el az "Informatikai tananyag tárház" program keretében. A projektben a Debreceni Egyetem Informatikai Kar és partnerintézményei mintegy 60 oktatója vett részt az elmúlt másfél évben - tette közzé a Debreceni Egyetem.
Teljes spektrum ■ - A matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai képzés színvonalának növeléséhez elengedhetetlen a jó minőségű, elektronikus tananyagok használata - fogalmazott
Terdik György, az Informatikai Kar dékánja. A program során kifejlesztett 47 tananyag a résztvevő 4 felsőoktatási intézmény informatikai oktatásának teljes spektrumát (programtervező informatikus, gazdaság informatikus, mérnök informatikus, informatikus könyvtáros és informatika tanár alap- és mesterképzés) lefedi - ismertette a dékán.
A tananyagokat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán, az Eszterházy Károly Főiskola Természettudományi Főiskolai Karon és a Nyíregyházi Főiskola Természettudományi Karán mintegy 5 ezer hallgató használhatja a jövőben. Mindez növeli az intézményekben megszerezhető diploma értékét, eleget tesz a munkaerőpiac elvárásainak, összességében pedig növeli a két régió versenyképességét - áll a közleményben.
Összehangolt képzés ■ A program során - többek között - külföldi felsőoktatási intézményektől vettek át tananyagokat, és több, sokak által használt tankönyvet digitalizáltak, amelyeket
online hozzáféréssel, ingyenesen lehet elérni a jövőben. A projektben résztvevő intézmények emellett összehangolták képzésüket is.