Négy hazai felsőoktatási intézmény egységes informatikai tananyagtárházat hozott létre. A tananyagok az oktatóközpontok teljes képzését lefedi.
Részben pályázati forrásból 95 millió forintos költséggel 47 elektronikus magyar és angol nyelvű tananyag készült el az "Informatikai tananyag tárház" program keretében. A projektben a Debreceni Egyetem Informatikai Kar és partnerintézményei mintegy 60 oktatója vett részt az elmúlt másfél évben - tette közzé a Debreceni Egyetem.

Teljes spektrum - A matematikai, természettudományi, műszaki és informatikai képzés színvonalának növeléséhez elengedhetetlen a jó minőségű, elektronikus tananyagok használata - fogalmazott Terdik György, az Informatikai Kar dékánja. A program során kifejlesztett 47 tananyag a résztvevő 4 felsőoktatási intézmény informatikai oktatásának teljes spektrumát (programtervező informatikus, gazdaság informatikus, mérnök informatikus, informatikus könyvtáros és informatika tanár alap- és mesterképzés) lefedi - ismertette a dékán.

A tananyagokat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán, a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki és Informatikai Karán, az Eszterházy Károly Főiskola Természettudományi Főiskolai Karon és a Nyíregyházi Főiskola Természettudományi Karán mintegy 5 ezer hallgató használhatja a jövőben. Mindez növeli az intézményekben megszerezhető diploma értékét, eleget tesz a munkaerőpiac elvárásainak, összességében pedig növeli a két régió versenyképességét - áll a közleményben.

Összehangolt képzés A program során - többek között - külföldi felsőoktatási intézményektől vettek át tananyagokat, és több, sokak által használt tankönyvet digitalizáltak, amelyeket online hozzáféréssel, ingyenesen lehet elérni a jövőben. A projektben résztvevő intézmények emellett összehangolták képzésüket is.

Visszaszoktatnak az olvasásra az e-könyvek
Mi lesz az e-könyvek sorsa?

Csuklóból hozta a Turing-tesztet az OpenAI egyik modellje

Állítólag ez az első eset, hogy gyakorlati bizonyítékot szolgáltatnak egy gép sikeres Turing-tesztjére, bár az intelligencia megfejtéséhez ettől még nem jutottunk sokkal közelebb.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.